Nasze projekty

Msza Święta za Wojciecha Jaruzelskiego

Mszą Świętą w intencji generała Wojciecha Jaruzelskiego rozpoczną się uroczystości pogrzebowe byłego dyktatora i prezydenta Polski.

Msza zostanie odprawiona na prośbę rodziny generała, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Natomiast pogrzeb, prawdopodobnie o charakterze świeckim, odbędzie się na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Urna z prochami zostanie złożona w pobliżu grobów żołnierzy I Armii Ludowego Wojska Polskiego i w bezpośrednim sąsiedztwie kwater żołnierzy Powstania Warszawskiego.

 

Uroczystości w Katedrze rozpoczną się o 11.00. Na Mszy będą obecni prezydent Bronisław Komorowski i byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski. I to Aleksander Kwaśniewski, były prezydent i były członek PZPR wygłosi po Mszy, na Powązkach mowę pogrzebową.

Reklama
Reklama

 

Generał Jaruzelski, kilka dni przed śmiercią poprosił o spowiedź. Jak podkreślił proboszcz Katedry, ks. płk Robert Mokrzycki, generał prosił o sakrament w sposób wolny, świadomy i bez jakielkolwiek sugestii. Spowiedzi udzielił kapelan wojskowy w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów. Jaruzelski wyraził żał za grzechy i uzyskał rozgrzeszenie. Ks. Mokrzycki przypomniał także, że Wojciech Jaruzelski w dzieciństwie otrzymał chrzest w Kościele katolickim. „Znamienia chrztu świętego nie wymazuje żaden grzech, odstępstwo od zasad wiary, usunięcie Chrystusa z przestrzeni swego życia” – zaznaczył proboszcz Katedry Polowej Wojska Polskiego.

 

Reklama
Reklama

„Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych (por.2 Mch 12,45). Kościół pozostaje wierny temu przesłaniu polecając miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych, nikogo nie wykluczając. O taką modlitwę prosiła najbliższa rodzina zmarłego generała Wojciecha Jaruzelskiego. Powinnością duszpasterstwa wojskowego jest modlić się za każdego poległego i zmarłego żołnierza” – przypomniał ks. płk Zbigniew Kępa z Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

 

„Powiedzieć można, że okazała się łaska Boża”- dodał ks. Mokrzycki.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę