Modlitwa za ks. Dolindo Ruotolo „w intencji szybkiej beatyfikacji”

19 listopada, w 52. rocznicę śmierci ks. Dolindo Ruotolo na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie modlitewne w intencji szybkiej beatyfikacji ks. Dolindo Ruotolo oraz koncert, w czasie którego będzie można posłuchać skomponowanej przez ks. Dolindo muzyki.

Fot. P. Vojtěch Kodet/Wikipedia

Każdego 19 dnia miesiąca, na pamiątkę śmierci księdza Dolindo Ruotolo – która nastąpiła 19 listopada 1970 roku – setki osób gromadzą się w neapolitańskim kościele pw. Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa przy ulicy Salvatore Tommasi, by przy jego grobie adorować Najświętszy Sakrament i recytować różaniec. I tak już od ponad pięćdziesięciu lat.

W tym roku, w 52. rocznicę śmierci modlitwa odbędzie się także na Jasnej Górze w intencji szybkiej beatyfikacji ks. Dolindo Ruotolo. Następnie odbędzie się koncert, w czasie którego będzie można posłuchać skomponowanej przez ks. Dolindo muzyki.

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu koncertowi będzie premiera Autobiografii ks. Dolindo Ruotolo pt.: „Nazwano mnie Dolindo, co oznacza ból” wydanej nakładem „Wydawnictwa M”.

Reklama

Program wydarzeń:

  • 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 18:30 Msza św. W intencji beatyfikacji ks. Dolindo Ruotolo. Kaplica Matki Bożej.
  • 19:30 koncert utworów ks. Dolindo Ruotolo w wykonaniu Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej, czytanie fragmentów Autobiografii. Bazylika Jasnogórska.

„Nazwano mnie Dolindo, co oznacza ból. Autobiografia”

Wśród licznych i cennych dzieł Księdza Dolindo Ruotolo, jego autobiografia należy do najbardziej oczekiwanych, kochanych i poszukiwanych. Zaczął ją pisać w roku 1923 pod wpływem wielokrotnych próśb swojego spowiednika, i kontynuował do roku 1925. 
KUP KSIĄŻKĘ>>>

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę