Nasze projekty

Modlitwa bez Granic w intencji nienarodzonych dzieci

Dziś, 13 kwietnia o godz. 19.00 rozpocznie się Modlitwa bez Granic, czyli Msza św. w archikatedrze Św. Jana w Warszawie, której intencją jest przeciwdziałanie współczesnej „pandemii zabijania nienarodzonych dzieci”.

Zdaniem Instytutu Myśli Schumana obecna pandemia koronawirusa ma swoje przyczyny także w „złym modelu społecznym i gospodarczym, jaki panuje na globie ziemskim”. A jednym z objawów negatywnych skutków tego wzorca jest fakt zabijania co roku na świecie ok. 40 mln nienarodzonych dzieci.

„Na skutek czego przez ostatnie 30 lat, śmierć poniosło 1,7 mld istnień ludzkich, co stanowi ok. 22% obecnej populacji ludzi na kuli ziemskiej, która wynosi ok. 7,7 mld.” – informuje Instytut Schumana. „Sytuacja ta jest wołaniem Chrystusa do ludzi o odwrócenie się od uśmiercania nienarodzonych, co wymaga wielkiej międzynarodowej mobilizacji” – dodaje.

W materiale przesłanym KAI przez Instytut czytamy, że „męki fizyczne i duchowe, jakie doświadczają dzieci wyrywane z łona matek, są trudne do opisania i wyobrażenia a ich głos dochodzi z pewnością do Nieba i Bóg nie pozostaje obojętny. (…) W tym wszystkim cierpi też równie Matka Niebieska i jej Niepokalane Serce i stale, przez głos wychodzący z Fatimy, Medjugore i innych miejsc, błaga świat o odwrócenie się od tej błędnej drogi”.

Reklama
Reklama

Instytut przypomina ponadto, że „Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński także napominał, że naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”.

Instytut Schumana zachęca więc do „integrowania się wszystkich ludzi dobrej woli, przywódców politycznych i przywódców duchowych z całego świata wokół modlitwy do Miłosierdzia Bożego każdego dnia o godzinie 15.00. oraz Modlitwy bez Granic (która obejmuje Mszę Świętą) w stolicach wszystkich krajów 13 dnia każdego miesiąca”. „W tym samym czasie należy podjąć różnego rodzaju konkretne projekty wspierające to działanie, aby zatrzymać holokaust zabijania nienarodzonych dzieci” – dodają twórcy akcji.

Inicjatorami comiesięcznej „Modlitwy bez granic” są Instytut Myśli Schumana oraz Grupy Schumana.

Reklama
Reklama

 

KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite