Nasze projekty

Młodzież zaadoptowała synodalnych biskupów

Szkolne Koła Caritas w diecezji bielsko-żywieckiej włączyły się w zainicjowaną przez Austriacki Instytut ds. Małżeństwa i Rodziny światową akcję „Adopt a bishop” (Zaadoptuj biskupa) – modlitewnej adopcji biskupów, którzy uczestniczą w synodzie biskupów poświęconym rodzinie. Młodzież zarejestrowała się na portalu adoptabishop.org i zadeklarowała modlitwę w intencji konkretnego biskupa uczestniczącego w synodzie.

Jak wyjaśnia s. Zofia, opiekunka Szkolnego Koła Caritas, zrzeszającego młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej, młodzież zaadoptowała biskupa z Ugandy Josepha Anthony’ego Zziwę.

„Młodzi czują, że poprzez modlitwę, na swój sposób, uczestniczą w synodzie poświęconym sprawom rodziny, w czymś bardzo ważnym, co dotyczy również ich” – zauważa z kolei Katarzyna Snaczke, katechetka i opiekunka Szkolnego Koła Caritas w bielskim LO im. Stefana Żeromskiego. Tu też młodzi zaadoptowali synodalnego hierarchę – metropolitę Los Angeles José Horacio Gómeza.

Reklama
Reklama

Młodzież obiecała modlić się za „swoich” biskupów i dobre owoce synodu przez cały czas trwania synodalnej sesji, czyli do 25 października.

Reklama
Reklama

Osoby zainteresowane mogą zarejestrować się na stronie internetowej www.adoptabishop.org. Po podaniu nazwiska i adresu mailowego otrzymają nazwisko „adoptowanego” biskupa wylosowane z poczty elektronicznej. Organizatorzy przedsięwzięcia unikają w ten sposób wybierania sobie konkretnego synodalnego biskupa, którego chce się otoczyć specjalną modlitwą.

Strona internetowa jest na razie czynna w językach niemieckim i angielskim, w przygotowaniu są też inne języki.

Reklama

XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym zostało otwarte 4 października.


rk / Bielsko-Biała

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite