Ministranci i księża biegną na Jasną Górę! Niezwykła sztafeta ruszyła z Kalisza

18 ministrantów i 2 kapłanów rozpoczęło swój bieg sztafetowy na Jasną Górę, gdzie dotrą 13 sierpnia wraz z pielgrzymami 384. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 30. Diecezji Kaliskiej. Główną intencją pielgrzymki biegowej jest modlitwa o nowe powołania kapłańskie i ministranckie z diecezji kaliskiej.

Twitter.com/@OpiekunKalisz

Pomysłodawcą pielgrzymki biegowej ministrantów jest ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.

Pomysł zrodził się trzy lata temu. Zastanawialiśmy się z ks. Mateuszem jak jeszcze bardziej dotrzeć do młodego człowieka, aby była to forma atrakcyjna, a zarazem połączona z modlitwą. Po pierwszej pielgrzymce, która odbyła się w 2019 r. ks. Rafał Grzęda, kierownik Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej zaproponował, abyśmy pobiegli w ramach tej pielgrzymki diecezjalnej i tak w tym roku zrobiliśmy – mówi w rozmowie z KAI ks. Jarosław Kołodziejczak.

II Biegowa Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej na Jasną Górę rozpoczęła się 11 sierpnia adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Podczas adoracji ministranci wypisali na kartkach intencje i złożyli je Panu Jezusowi na ołtarzu.

W tych intencjach oraz powierzając diecezję kaliską, księży biskupów i prosząc o powołania kapłańskie i ministranckie ministranci wyruszyli 12 sierpnia rano w pielgrzymce biegowej na Jasną Górę.

Wieczorem ukończą bieg w Wieluniu, gdzie będą uczestniczyć we Mszy św. i pozostaną na nocleg u sióstr antoninek. Stamtąd nazajutrz wyruszą w kierunku Częstochowy.

Reklama
Reklama
https://stacja7.pl/z-kraju/tomasz-wolny-razem-z-dziecmi-idzie-pieszo-na-jasna-gore-kto-nie-byl-nie-zrozumie/

Biegacze pokonają 170 kilometrów

Biegacze łącznie pokonają ok. 170 kilometrów przekazując sobie po 1 kilometrze pałeczkę sztafetową, w której zamieszczono 250 intencji przekazanych przez wielu ludzi.

Wśród biegaczy jest ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej i ks. Mateusz Paprocki, zastępca diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej.

Ministranci dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia wspólnie z pątnikami 384. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 30. Diecezji Kaliskiej. Pielgrzymów w Częstochowie powita bp Łukasz Buzun.

Reklama

Dla ministrantów, którzy biorą udział w pielgrzymce jest to przede wszystkim niezwykłe przeżycie oraz nowa forma modlitwy o nowe powołania ministranckie i kapłańskie.

Po raz drugi biorę udział w tej pielgrzymce. Nie dałem rady pójść z grupą białą, a brakowało mi idei pielgrzymkowej i dlatego wybrałem pielgrzymkę biegową z ministrantami. Wcześniej dwa razy pielgrzymowałem pieszo. Modlę się w swoich intencjach, głównie o zdrowie. Znajomi prosili mnie o modlitwę w intencji 11-letniej Oliwii, która ma nieoperacyjnego guza mózgu i też w jej intencji biegnę – powiedział Michał z parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.

Formę pielgrzymki biegowej wybrał też Piotr z parafii św. Pawła w Ostrowie Wielkopolskim. Lubię biegać, a chciałem wziąć udział w pielgrzymce, więc kiedy przeczytałem ogłoszenie o biegowej pielgrzymce ministrantów to postanowiłem spróbować swoich sił. W czasie pielgrzymki będę modlił się o zdrowie dla rodziny – zaznaczył ministrant.

ag/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę