Nasze projekty

Mężczyzna z wielkim krzyżem na ramieniu znów wyruszył w Polskę

Michał Ulewiński po raz kolejny przemierza Polskę z wielkim krzyżem na ramieniu. Tym razem cel pielgrzymowania związany jest z Cudownym Medalikiem. “Będę pielgrzymował przez Polskę z 3 metrowym krzyżem" - tłumaczy.

Materiał prasowy/ zrzutka.pl

W 2020 roku 27-letni Michał przemierzył Polskę wzdłuż i wszerz, czyniąc tym samym na niej znak krzyża, i modlił się o nawrócenie narodu. Mężczyzna ponownie wyruszył na pielgrzymi szlak.

Cudowny medalik

Projekt Michała Ulewińskiego zajmie kilka lat i zostanie zapoczątkowany od Rewersu Cudownego Medalika, a dokładnie od nakreślenia na Polsce znaku krzyża wpisanego w literę M. Jako Prezes Fundacji będę pielgrzymował przez Polskę z 3 metrowym krzyżem, aby nim wyryć duchowy ślad krzyża wpisanego w literę M – informuje na swoim profilu Michał.

Mężczyzna rozpoczął swoją pielgrzymkę 24 czerwca w Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa i zajmie ona ok. 60 dni.

Reklama

W każdym skrajnym punkcie stanie 3-metrowa kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanej, w sumie stanie 12 kapliczek i w ten sposób powstanie znak krzyża wpisanego w literę M. W roku 2023 zostanie stworzonych 12 kolejnych kapliczek otoczonych barierką w kształcie gwiazdy i zostaną umieszczone na terenie Polski w takich miejscach, aby odwzorować gwiazdy z  Cudownego Medalika – informuje Michał Ulewiński.

W roku 2024 Fundacja będzie chciała dopełnić dzieła Cudownego Medalika i stworzyć awers medalika.

mg/ Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę