Nasze projekty

Marek Piekarczyk w roli Jezusa w „Jesus Christ Superstar”

„Po 30 latach wracam do Poznania, wracam do roli Chrystusa” – tak znany wokalista Marek Piekarczyk zapowiada swoją rolę w musicalu Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a „Jesus Christ Superstar”

Widowisko, przygotowywane przez Teatr Muzyczny w Poznaniu, zostanie zaprezentowane na INEA Stadionie w stolicy Wielkopolski 16 kwietnia, z okazji obchodów 1050-lecia Chrztu Polski.
Marek Piekarczyk zgodził się ponownie wystąpić w roli tytułowej musicalu. Jego legendarna kreacja Jezusa w kultowej produkcji tej rock-opery w reżyserii Jerzego Gruzy w Gdyni z 1987 roku przeszła do historii. „Przez lata byłem zaszufladkowany jako rockendrolowiec, hippis. Nie ukrywam, że ta rola odmieniła moje życie. Stałem się wtedy spełnionym artystą, gwiazdą. Czy po zagraniu Jezusa można jeszcze zagrać kogoś „lepszego”?” − wspomina Piekarczyk.

„Cała ta ponadtysiącletnia wędrówka naszego narodu, i moja własna, zamyka się symbolicznie w tej roli, w musicalu „Jesus Christ Superstar”. Roli, która pozwala mi wrócić do korzeni, wspólnie z innymi radować się i świętować rocznicę Chrztu Polski” − podkreśla artysta, który urodził się w Poznaniu.

Reklama
Reklama

W musicalu wystawianym na INEA Stadionie w postać Judasza wcieli się Janusz Kruciński, odtwórca roli Jezusa w spektaklu w Chorzowie, dla którego, jak mówi, jest ona spełnieniem artystycznych marzeń. Marię Magdalenę zagra Anna Lasota, solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Artystom będzie towarzyszyć zespół wokalno-taneczny oraz orkiestra Teatru.

Całością dyrygować będzie Piotr Deptuch, inscenizację przygotuje Sebastian Gonciarz, choreografię stworzy Paulina Andrzejewska, a kostiumy i koncepcję scenograficzną Mariusz Napierała.

Reklama
Reklama

„Jesus Christ Superstar” Andrew Lloyda Webbera przedstawia ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa. Wydarzenia ukazane są z perspektywy zarówno Jego zwolenników, jak i przeciwników. Głównymi postaciami są Jezus Chrystus, Judasz Iskariota, Maria Magdalena oraz Poncjusz Piłat.

Musical znany jest z takich przebojów, jak: „I Don’t Know How To Love Him”, „Everything’s Alright”, „Superstar”, „Could We Start Again, Please” czy „Gethsemane”.

Broadwayowska premiera musicalu w1971 roku okazała się przełomowa dla rozwoju gatunku, wprowadzając nową formę muzyczną – rock-operę.

Reklama

Spektakl Teatru Muzycznego w Poznaniu jest nową produkcją, przygotowywaną specjalnie na tegoroczne obchody.

Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia o godz. 19.00 na poznańskim INEA Stadionie, zwieńczy centralne obchody rocznicy Chrztu Polski. Musical będzie wystawiony w całości w języku polskim i potrwa 110 minut (bez przerwy).

Wejściówki w cenie 5 PLN dostępne są na stronie www.Stadion2016.pl.


msz / Poznań

WKLEJKAULAMELA

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę