video-jav.net

Maciej Okoński OP przeorem gdańskich dominikanów

Nasz autor, Maciej Okoński OP został nowym przeorem Klasztoru oo. Dominikanów w Gdańsku. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Mogielskiego OP

Polub nas na Facebooku!

Ojciec Maciej Okoński został wybrany przez klasztorną kapitułę, a wybór zatwierdził Paweł Kozacki OP, prowincjał Zakonu Kaznodziejskiego w Polsce.

 

Nowy przeor w ostatnich latach zajmował się duszpasterstwem akademickim. Najpierw prowadził krakowską Beczkę, a następnie Duszpasterstwo “Górka” w Gdańsku. Wcześniej przebywał w Stanach Zjednoczonych.

 

Ojciec Maciej urząd obejmie w czwartek, 28 kwietnia. O godzinie 12:00 odprawi Mszę świętą.


źródło: dominikanie.pl


Zobacz materiały z ojcem Maciejem Okońskim OP opublikowane na portalu Stacja7.pl


“Brzegi najlepszą lokalizacją ŚDM”

Jestem pewien, że jest to miejsce najlepsze spośród wszystkich, które były brane pod uwagę – powiedział wczoraj w Krakowie szef watykańskiej Żandarmerii, pytany o Brzegi jako główną lokalizację uroczystości Światowych Dni Młodzieży

Polub nas na Facebooku!

W poniedziałek i wtorek Domenico Giani wraz z grupą współpracowników wizytował miejsca, które w lipcu odwiedzi papież Franciszek.

 

Giani wyraził zadowolenie z jakości współpracy z polską policją i Biurem Ochrony Rządu. “Widzimy tu ogromy profesjonalizm połączony z miłością do Ojca Świętego” – powiedział przedstawiciel Watykanu. Dodał, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem dlatego jest optymistą co do finału całego przedsięwzięcia. Z tą opinią w pełni zgodził się komendant główny polskiej policji, nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w ostatnim tygodniu lipca – od 26 do 31 – pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.


mp, tk / Kraków

 

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę "Miłosierdzie to imię Boga" - wywiad z papieżem Franciszkiem!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Kup teraz!