Nasze projekty

Kuria łowicka wydała komunikat ws. aresztowania ks. Piotra S. „Podjęto wszelkie działania”

Kuria łowicka wydała komunikat w sprawie aresztowania ks. Piotra S., jednego z kapłanów tej diecezji. Diecezja poinformowała, że "podjęto wszelkie działania na poziomie prawa kanonicznego przewidziane w takiej sytuacji".

fot. Rita Laura/cathopic.com

Kuria łowicka wydała komunikat w sprawie aresztowania ks. Piotra S., który od niedawna posługiwał jako wikariusz w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie.

„W związku z decyzją Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie dotyczącą aresztowania ks. Piotra. S., kapłana diecezji łowickiej Kuria Diecezjalna informuje, że Władze Diecezji Łowickiej podjęły wszelkie działania na poziomie prawa kanonicznego przewidziane w takiej sytuacji (odwołanie z funkcji wikariusza parafii, a także rozpoczęcie wstępnego dochodzenia kanonicznego na mocy kan. 1717 KPK) i deklarują współpracę z Organami Państwa w celu dogłębnego wyjaśnienia wszystkich spraw związanych z tą bardzo przykrą sytuacją” – czytamy w komunikacie diecezji łowickiej podpisanym przez rzecznika prasowego ks. Zbigniewa Kielana.

„Do czasu wyjaśnienia sprawy przez Służby do tego powołane, dla dobra prowadzonego śledztwa, nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji i komentować sprawy” – czytamy.

Reklama

Według nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w mediach, sprawa dotyczy handlu narkotykami.

ZOBACZ TEŻ: „Niech ksiądz siada na tym browarze i mnie wyspowiada”. Ksiądz opowiada, jak Przystanek Jezus ocalił jego powołanie

lowiczanin.info, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę