Nasze projekty

Kultura fundamentem bezpieczeństwa. Konferencja we Wrocławiu

Strefa Chwały Festiwal zaprasza na jednodniową konferencję "Kultura fundamentem bezpieczeństwa" która zwieńczy cykl konferencji profilaktycznych, organizowanych w kilku miastach Polski. Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia we Wrocławiu.

Projekt Kultura fundamentem bezpieczeństwa jest cyklem konferencji profilaktycznych organizowanych w Toruniu, Dąbrowie Górniczej i Krakowie. Za jego organizacją stoi Stowarzyszenie Muza Dei – organizator festiwalu Strefa Chwały. – Działania podejmowane przez stowarzyszenie Muza Dei ukierunkowane są na rodzinę. Silny fundament dla rodzin daje zaś wychowanie w oparciu kulturę definiowaną przez trzy wyznaczniki: prawdę, dobro i piękno. Tak! Kultura jest fundamentem człowieka, rodziny, bezpieczeństwa – przekonuje Andrzej Dubiel, koordynator projektu. 

Stowarzyszenie przywołuje badania naukowe dowodzące, że wdrażanie kultury w strukturę danego społeczeństwa to jeden z głównych czynników obniżania przestępczości w Polsce. „Kultura kształtuje wychowanie w rodzinie oraz wspólnotę narodową poprzez umocnienie własnej tożsamości, a brak kultury lub jest niska wartość w środowisku rodzinnym powodują zachowania dewiacyjne i zaburzenia wśród dzieci i młodzieży. Zachowania przestępcze najskuteczniej niwelować poprzez odpowiednią infrastrukturę profilaktyczną rodzin. Aby funkcjonowanie rodziny przebiegało prawidłowo należy wdrażać system wartości zapisany w konstytucji i prawie naturalnym poprzez edukację oraz profilaktykę rodzinną. W dobie dynamicznego rozwoju internetu i ery smartfonów, kultura jest narzędziem w walce o człowieka, dlatego chcemy budować trwałe relacje rodzinne i silną tożsamość narodową. Dodatkowym elementem skutecznej profilaktyki jest budowanie i promowanie wartości chrześcijańskich, które uwypuklają godność́ rodziny” – czytamy w opisie wydarzenia. 

Gośćmi konferencji będą osoby znane z zaangażowania na rzecz rodziny i społeczeństwa, m.in. Andrzej Koc – trener, couch specjalizujący się w tematyce wychowania w dialogu; Dominika Figurska i Michał Chorosiński, małżeństwo aktorów, rodzice piątki dzieci; Tomasz Gubała, założyciel Fundacji Wspomagającej Wychowanie Archezja, organizuje warsztaty, na których tata może zaimponować dziecku, wiele je nauczyć. 

Reklama
Reklama

Dla rodzin z dziećmi, które zdecydują się na uczestnictwo w zaproszeniu, organizatorzy przygotowali też specjalną przestrzeń dla młodzieży i dzieci czyli Strefa Chwały YOUNG i Strefa Chwały KIDS. Będą tu – zabawy integracyjne, zajęcia „wychowanie w dialogu” czy warsztaty profilaktyczne. 
Nie zabranie koncertu Full Power Spirit, uwielbienia oraz Eucharystii. 

Konferencja Strefa Chwały Festiwal – Kultura fundamentem bezpieczeństwa odbędzie się 1 grudnia w Auli Zespołu Szkół nr 14 przy al. A. Brücknera 10 we Wrocławiu w godzinach 12-21. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Projekt przygotowało Stowarzyszenie Muza Dei przy współfinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

 

Reklama

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite