Nasze projekty

Ks. Przemysław Śliwiński w MZaN: „Jutro Niedziela” pomaga w słuchaniu Słowa Bożego

W TVP1 w programie „Między Ziemią a Niebem” gościem był ks. Przemysław Śliwiński, współautor książki „Jutro Niedziela”. Zwrócił uwagę, że wydana książka pomaga we właściwym przygotowaniu się do niedzielnej mszy.

Ks. Śliwiński był gościem programu w ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  To święto to jest zaznaczenie, kto jest panem historii, kto jest panem naszego życia. To jest pewnego rodzaju apel do naszych serc, abyśmy dokonali wyboru – kogo byśmy tak naprawdę słuchamy ostatecznie, za kim idziemy ­– powiedział. Myślę, że w czasach zamętu w jakich dzisiaj żyjemy taki wybór serc jest bardzo potrzebny – dodał.

Dzisiejsza ewangelia przywraca nam równowagę w rozumieniu Chrystusa-Króla. Ta deklaracja nie jest ustnym wskazaniem, ale ona objawia się nasze czyny.

Drugi tom „Jutro Niedzieli”

Wydana w tym roku „Jutro Niedziela” to drugi tom z serii. Dotyczy liturgicznego roku B, który zacznie się w pierwszą niedzielę Adwentu 29 listopada.

Reklama
Reklama

Napisaliśmy tę książkę razem z biblistą, ks. Marcinem Kowalskim. Przez „Jutro Niedzielę” chcieliśmy zwrócić uwagę, że w czasie liturgii eucharystycznej mamy możliwość słuchania Słowa Bożego – powiedział ks. Przemysław Śliwiński. „Jutro Niedziela” służy temu, żeby pomóc nam w słuchaniu konkretnego fragmentu Biblii, a tego jest naprawdę dużo podczas każdej mszy –stwierdził.

SPRAWDŹ: Zatęsknić za Bogiem obecnym w Słowie

ag/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę