Nasze projekty

Ks. prof. Michał Heller z tytułem „Wybitny Polak”

Światowej sławy kosmolog i teolog ks. prof. Michał Heller został uhonorowany tytułem „Wybitny Polak”. Już po raz dziewiąty przyznała go Kapituła konkursu „Teraz Polska”.

– Hasło „Teraz Polska” kojarzy mi się z małą, biało-czerwoną „nalepką” na różnych produktach, zwiastującą, że są to produkty dobrej jakości. Nigdy nie przypuszczałem, że znak ten pojawi się na produktach mojej myśli. Będę się starał nie zawieść tych, którzy w swoich wyborach kierują się tym znakiem – zapewnił ks. prof. Heller.

82-letni ks. prof. Michał Heller to ceniony uczony, kosmolog, filozof i teolog – twórca modelu kosmologicznego wykorzystującego geometrię nieprzemienną do opisu zjawisk nielokalnych, które prawdopodobnie występowały w początkowych fazach ewolucji Wszechświata. Od lat pracuje nad połączeniem dwóch najważniejszych teorii fizycznych – Ogólnej Teorii Względności i mechaniki kwantowej.

W 2008 roku jako pierwszy Polak został laureatem Nagrody Templetona, przyznawanej za pokonywanie barier między nauką a religią. Nagrodę przeznaczył na ufundowanie Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie.

Reklama
Reklama

Ks. prof. Heller ceniony jest także za popularyzowanie nauki w licznych książkach i artykułach. Jest m.in. autorem książek: „Zakład o życie wieczne” (CCPress 2015), „Moralność myślenia” (CCPress 2015), „Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem” (CCPress 2015), „Przestrzenie Wszechświata” (CCPress 2017).

Poza licznymi doktoratami honoris causa oraz Nagrodą Templetona ks. prof. Heller jest m.in. kawalerem Orderu Orła Białego, Złotego Krzyża Zasługi i Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, laureatem Medalu św. Jerzego oraz Super Wiktora.

awo/Stacja7.pl

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę