Ks. Arkadiusz H. skazany na 3 lata więzienia za wykorzystywanie seksualne

Sąd w Pleszewie skazał na 3 lata bezwzględnego więzienia ks. Arkadiusza H., który molestował ministranta. Jego historia została przedstawiona w filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”.

Pixabay.com/Ichigo121212

Ksiądz został skazany na 3 lata bezwzględnego więzienia i 10 lat zakazu pracy z dziećmi. Prokurator wnioskował o 6 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

Kilka dni wcześniej ks. Arkadiusz H. przyznał się do winy i prosił o wybaczenie. Nigdy nie kierowałem się w swoim życiu tym, aby komukolwiek czynić krzywdę, ale ludzka słabość spowodowała, że dzisiaj, na podstawie minionych miesięcy, przemyśleń, wielu modlitw, przeproszenia w duchu i modlitwy wstawienniczej w intencji osoby pokrzywdzonej, raz jeszcze wyznaję ze skruchą swoją winę i proszę pana Bartłomieja P. o wybaczenie moich słabości, moich grzechów i wnoszę o łaskę takiego braterskiego pojednania – powiedział.

Do przestępstw seksualnych za które został skazany duchowny, doszło między 1998 i 2000 rokiem.

Reklama

Jak poinformowała diecezja kaliska, równocześnie toczy się proces kanoniczny w sprawie suspendowanego księdza.

Historia Arkadiusza H. została przedstawiona w filmie braci Sekielskich pt. „Zabawa w chowanego” wyemitowanego w maju ubiegłego roku. Dokument przedstawiał historię trzech chłopców – braci Bartłomieja i Jakuba oraz Andrzeja – wykorzystywanych przez duchownego.

SPRAWDŹ: Kuria kaliska o procesie ks. Arkadiusza H. “Przyznał się do winy i przeprosił”

Reklama

ag/Polsat News/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę