Nasze projekty

Kuria kaliska o procesie ks. Arkadiusza H. „Przyznał się do winy i przeprosił”

Zaczął się proces karny, oskarżanego o gwałt i molestowanie seksualne nieletnich, ks. Arkadiusza H., którego historia została przedstawiona w filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Kuria kaliska wydała oświadczenie, w którym wyraża solidarność z ofiarami oraz "przeprasza za krzywdy, których doznały ze strony kapłana".

Jak czytamy w oświadczeniu, ks. Arkadiusz H. przyznał się do winy oraz przeprosił za swoje postępowanie. „Z wielkim szacunkiem odnosimy się do osób przez niego pokrzywdzonych, wyrażamy im naszą solidarność, przepraszamy za krzywdy, których doznali oraz jesteśmy gotowi do niesienia im pomocy” – napisał ks. Marcin Papuziński, rzecznik prasowy kurii w Kaliszu.

Jednocześnie z postępowaniem państwowym prowadzony jest również proces kanoniczny ks. Arkadiusza H. „Oczekujemy na decyzje Stolicy Apostolskiej, którą zamierzamy poinformować o wyroku sądu państwowego, gdy tylko zapadnie” – czytamy w oświadczeniu.

Sprawa z filmu braci Sekielskich

Postać ks. Arkadiusza H., kapłana diecezji kaliskiej, została przedstawiona w filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Wobec duchownego oskarżanego o gwałt i molestowanie seksualne nieletnich przez wiele lat nie wszczęto odpowiednich procedur.

Reklama
Reklama

Po premierze filmu kuria kaliska poinformowała, że prokuratura wszczęła postępowanie wobec ks. Arkadiusza H. w 2018 roku, mimo że duchowny miał dopuszczać się przestępstw w latach 1994-2000. Kapłan został również suspendowany i zawieszony w pełnieniu posługi kapłańskiej.

ZOBACZ: Kuria w Kaliszu zabiera głos w sprawie z filmu “Zabawa w chowanego”

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę