Nasze projekty

Koronka do Ducha Świętego. Siostry znają i nauczą

- To krótka i prosta, a przy tym bardzo głęboka modlitwa dla zabieganego człowieka. Otwiera serce, uspokaja, kieruje myśl na to co najważniejsze – mówi s. Pia Kaczmarczyk ze Zgromadzenia Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia. Jej współsiostry prowadzą kursy odmawiania Koronki do Ducha Świętego.

Kanoniczki zachęcają, by zaprosić je do swojej parafii czy wspólnoty, by podczas półtoragodzinnego kursu zgłębić tę modlitwę do Ducha Świętego. – Ta modlitwa nie rozwiązuje problemów, ale otwiera na światło Ducha Świętego, aby je rozwiązać. Jest odpowiedzią na najgłębsze pragnienia współczesnego człowieka – dodaje s. Pia.

Siostry postanowiły zorganizować kursy nawiązując w ten sposób do dwuletniego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce pod hasłem „Duch, który umacnia miłość…”. Chcą skłonić wierzących do większej wrażliwości na obecność trzeciej Osoby Trójcy Świętej.

– Można powiedzieć, że modlitwa Koronką do Ducha Świętego jest odpowiedzią na hasło związane z tym programem, ponieważ jest to właśnie wołanie o miłość słowami: Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swych wiernych i ogień Twojej miłości w nich zapal – opisuje siostra kanoniczka. Siostry zwróciły też uwagę, że ludzie chcą dziś zdobywać nowe umiejętność, a młodzież szuka kursów, które kojarzą się z rozwojem.

Reklama

Podczas kursu będzie można nabyć koronkę do Ducha Świętego lub wykonać ją samodzielnie ze sznurka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma też pamiątkowe zaświadczenie.

Kurs adresowany jest do grup parafialnych, wspólnot młodzieżowych i dla dorosłych. Siostry chętnie odwiedzą także młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.  Pierwszy kurs odbył się w Duszpasterstwie Akademickim „U Dobrego” w Krakowie w maju. Do sióstr spływają już kolejne zaproszenia.

Na kurs można zapisać się przez stronę internetową www.kanoniczki.pl/kurs_koronki/.

Reklama

KAI/awo

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę