Nasze projekty

Koronawirus u franciszkanów w Darłówku

Klasztor i kościół oo. franciszkanów w Darłówku zostały zamknięte do odwołania. U proboszcza tamtejszej parafii zdiagnozowano koronawirusa.

Franciszkanie napisali o zaistniałej sytuacji na swojej stronie parafialnej oraz na Facebooku. We wpisach proszą o modlitwę w intencji proboszcza. Jak informują obecnie przebywa on w klasztorze i czuje się dobrze. Bracia proszą także o kontakt z sanepidem wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały styczność z o. Sebastianem Fierkiem.

https://www.facebook.com/Franciszkanie.z.Darlowka/posts/1581366772072064

Parafia św. Maksymiliana w Darłówku utworzona została w 1982 r. Posługują w niej trzej bracia Franciszkanie z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych prowincji Gdańskiej.

Reklama

Koronawirusem zarażony jest także inny franciszkanin w Darłowie, w par. Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej racji objęto 10-dniową kwarantanną całą wspólnotę zakonną oraz posługujące przy parafii siostry – organistkę i zakrystiankę. Franciszkanie nie zamykają jednak kościoła i zapewniają, że przebywanie w nim jest bezpieczne z racji przeprowadzonego ozonowania. Odwołano jednak spotkania wspólnot, które odbywały się na terenie klasztoru, zamknięta będzie także kancelaria parafialna.

Posted by Parafia M.B. Częstochowskiej w Darłowie on Sunday, September 27, 2020

Reklama

os, Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite