Kontrowersje wokół zdjęcia biskupów. KEP wyjaśnia

W czasie 387. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, na Twitterze KEP-u pojawiło się zdjęcie wszystkich biskupów blisko siebie, bez maseczek. To wywołało komentarze odnoszące się do pandemii koronawirusa. KEP wydał w tej sprawie oświadczenie.

episkopat.pl

„Podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa – maseczki, płyny do dezynfekcji, zachowanie dystansu, wietrzenie pomieszczeń” – mówi komunikat Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski.

Jak podkreśla KEP, na otwartej przestrzeni biskupi zostali poproszeni przez fotografa, by na moment zdjęli maseczki, aby wykonać wspólne zdjęcie.

„Zamieszczony przez wp.pl w artykule „Koronawirus szaleje. Episkopat ignoruje zalecenia” komentarz do pamiątkowego zdjęcia Biskupów nie oddaje prawdziwej sytuacji, która miała miejsce w Łodzi” – czytamy.

Reklama
Reklama

KEP zwraca też uwagę, że biskupi wielokrotnie zwracali się do wiernych z prośbą o przestrzeganie zaleceń sanitarnych i sami się do nich stosują.

SPRAWDŹ: Polscy biskupi: Troska o małżeństwa i rodziny jest priorytetowa

ag/Episkopat.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę