Nasze projekty

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się we wrześniu

Z racji epidemii tegoroczny koncert "Jednego Serca Jednego Ducha" odbył się w formie online. Organizatorzy nie rezygnują jednak ze spotkania i zapraszają 20 września do Parku Sybiraków w Rzeszowie.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha od lat wpisuje się w kalendarz największych wydarzeń religijnych i muzycznych w Europie. Jego pomysłodawcą i przewodnikiem jest Jan Budziaszek, perkusista zespołu “Skaldowie”.

Na koncertowej scenie pojawiają się muzycy z całej Polski i nie tylko. Tworzą oni Orkiestrę i Chór Jednego Serca Jednego Ducha – łącznie to blisko 200 osób. Towarzyszą im także soliści, artyści polskiej i zagranicznej sceny muzyki chrześcijańskiej. Dyrektorem muzycznym koncertu jest Marcin Pospieszalski, orkiestrą dyryguje Hubert Kowalski, a chórem Tamara Przybysz. W czasie koncertu można usłyszeć kilkadziesiąt pieśni i piosenek religijnych, wśród nich są także znane pieśni religijne, w które chętnie włączają się przybyli do Rzeszowa. Do śpiewu zachęca też zawsze Jan Budziaszek, słynnym już dla niego powiedzeniem „chcecie posłuchać dobrej muzyki? To ją sobie zaśpiewajcie!”. Ostatnim elementem koncertu jest Błogosławieństwo biskupa i śpiew „Pan jest mocą swojego ludu”. Trudno powiedzieć, że jest to element zamykający spotkanie, ponieważ w trakcie pieśni muzycy powoli opuszczają scenę, ale śpiew nie kończy się – podtrzymuje go wielotysięczny tłum modlących się ludzi.

Pierwszy koncert JSJD odbył się w 2003 roku, Budziaszek pisał o nim później, że był to “koncert jego życia”. Od tego czasu rokrocznie zaprasza całą, jak mówi, “rodzinę Jednego Serca Jednego Ducha”, do wspólnego śpiewu dla Pana Boga. W Boże Ciało w Rzeszowie pojawia się coraz więcej osób – przed rokiem było ich ponad 50 tys. Przyjeżdżają tu z całej Polski i zza granicy, nie zważając nawet na złą pogodę.

Reklama
Reklama

Tegoroczny koncert odbył się tradycyjnie w Boże Ciało, ale w formie online. Śpiewy były przeplatane świadectwami, a organizatorzy przygotowali też piękną aranżację Litanii do Serca Pana Jezusa.

Koncert w Rzeszowie odbędzie się jednak również na żywo. Organizatorzy zaprosili na niego na swoich mediach społecznościowych. Spotkanie w Parku Sybiraków zaplanowano na 20 września.

Reklama
Reklama

No jak my się już nie możemy doczekać tego września! 🤗20.09.2020 spotkamy się na żywo w Parku Sybiraków w Rzeszowie!…

Posted by Koncert Jednego Serca Jednego Ducha on Tuesday, July 28, 2020

Reklama

os/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite