Nasze projekty

#KoledaDlaHospicjumChallenge. Krakowskie hospicjum prosi o wsparcie

Krakowskie Hospicjum św. Łazarza rozpoczęło akcję #KoledaDlaHospicjumChallenge. Inicjatywa ma zachęcić do powszechnego śpiewania kolęd lub świątecznych piosenek, a jednocześnie wesprzeć finansowo placówkę.

Akcja ma na celu wyrażenie solidarności z chorymi oraz wsparcie finansowe Hospicjum św. Łazarza, które z powodu pandemii zmaga się z poważnymi kłopotami finansowymi. Ponadto jest zachętą do kultywowania naszych świątecznych tradycji kolędowania i składania życzeń.

W tym roku w wyniku pandemii zmieniło się wiele – wolontariusze nie mogą posługiwać chorym, rodzina może towarzyszyć im w bardzo ograniczonym zakresie, a hospicjum znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Nie zmieniło się jedno, chorzy nadal potrzebują specjalistycznej opieki oraz zwykłej, ludzkiej troski, a hospicjum wsparcia społeczeństwa, aby pełnić swoją misję – opisują pracownicy hospicjum.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy zaśpiewać kolędę lub piosenkę świąteczną, nagrać i udostępnić film w mediach społecznościowych (np. Facebook, Instagram czy YouTube), złożyć kolędowy datek na rzecz hospicjum na stronie https://pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum oraz, co niezmiernie ważne, nominować innych.

Reklama
Reklama

Zasada jest prosta, nie o formę tutaj chodzi, tylko o dobre chęci – bo przecież kolędować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej! Nominujemy trzech kolejnych kolędników, którzy mają trzy dni na podjęcie wyzwania. Niech ten świąteczny czas, pomimo trudnej rzeczywistości będzie dla nas wszystkich szczególny – zachęcają organizatorzy, dodając, że to dzięki zaangażowaniu każdego i prostym gestom życzliwości mogą dziać się rzeczy wielkie.

Jedno z najstarszych hospicjów w Polsce

Hospicjum św. Łazarza w Krakowie jest jednym z najstarszych w Polsce. To efekt pracy grupy synodalnej przy kościele Arka Pana w Nowej Hucie. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” zostało zarejestrowane w 1981 r. Z kolei dom hospicyjny otwarto w 1998 r. Głównym zadaniem hospicjum jest udzielanie pomocy medycznej i duchowej chorym w ostatnich stadiach schorzeń oraz ich rodzinom. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza” jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Reklama
Reklama

PRZECZYTAJ TEŻ: Papieska karetka zawiozła biednym szczepionkę na grypę i testy na COVID-19

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę