Nasze projekty
Fot. Savannah Dematteo/Pexels

„Kochać się z miłością”. O teologii ciała do studentów i licealistów

„Teologii ciała Jana Pawła II w dzisiejszym świecie potrzebujemy jak powietrza. To zupełnie rewolucyjne spojrzenie na ludzką miłość, seksualność i cielesność" - mówi Magdalena Siemion o projekcie dla młodzieży „Kochać się z miłością. Teologia ciała działa!” organizowanego przez Wspólnotę "Regnum Christi" i Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II.

Reklama

Inaczej spojrzeć na miłość

Na projekt składa się kurs „Kochać się z miłością” oraz krótkie filmiki „Teologia ciała działa”. “Kochać się z miłością” to kurs i warsztaty z teologii ciała dla studentów i licealistów, którzy chcą odkryć swoje powołanie do miłości i obudzić innych, poprzez modlitwę, formację, towarzyszenie, przyjaźń i służbę.

Spotkania mają pomóc w osobistej zmianie i głębszemu spojrzeniu na miłość. Mają obudzić tych, którzy żyją bez radości, wiedząc, że zostali stworzeni do miłości. Na warsztatach młodzi dowiedzą się czym jest seksualność, co to znaczy kochać, jak być wolnym w miłości oraz czy małżeństwo to koniecznie związek kobiety i mężczyzny.

Plakat wydarzenia | Fot. Materiały prasowe

O teologii ciała na Facebooku i TikToku

Druga część projektu – „Teologia ciała działa!” składa się z filmów publikowanych w grupie na Facebooku o nazwie „Teologia ciała działa” oraz na Tik-Toku pod tym samym tytułem.

Reklama

Mam nadzieję, że ta krótka forma spodoba się naszym odbiorcom i będzie pierwszym bodźcem, który sprawi, że młodzi będą chcieć uczestniczyć w kursie „Kochać się z miłością” albo sięgną po poważniejszą literaturę w tym temacie – mówi Magdalena Siemion, autorka pomysłu filmów „Teologia ciała działa”.

W filmikach młodzi znajdą odpowiedzi na takie pytania jak: Co to jest teologia ciała? Kim jest człowiek? Co zrobił z nami grzech? Czy ciało jest dobre? Czy kobieta i mężczyzna są sobie równi? Ile kobieta może pokazać ciała? Czy ciało jest grzeszne?

Reklama
Plakat wydarzenia | Fot. Materiały prasowe

Dlaczego teologia ciała?

Jak podkreśla ks. Agustin Gomez, podobne kursy są organizowane w wielu krajach na świecie. Kursy te są prowadzone w wielu krajach Ameryki Południowej Meksyku, Argentynie, a także w Europie w Hiszpanii. Gdy dwa lata temu przyjechałem do Polski, do Krakowa, bardzo zdziwiłem się, że nic takiego podobnego tutaj nie ma. A przecież teologia ciała powstała nie gdzie indziej, tylko właśnie tu, w Krakowie! – mówi ks. Gomez.

Teologii ciała Jana Pawła II w dzisiejszym świecie potrzebujemy jak powietrza. To zupełnie rewolucyjne spojrzenie na ludzką miłość, seksualność i cielesność. Nie jako na coś grzesznego czy złego, ale pięknego i bardzo dobrego – mówi Magdalena Siemion, autorka książki „Seks wg Jana Pawła II cię wyzwoli”.

CZYTAJ: Wojtyła nie moralizował. On upomniał się o miłość!

Reklama

Dołącz do wydarzenia

Kurs odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2022 w Domie Apostołów przy ul. Kossaka 5 w Krakowie i potrwa od godz. 10 do 20. W programie 4 konferencje, dynamika grupy, adoracja, modlitwa wstawiennicza, świadectwa, jedzenie, poczęstunek.

Konferencje poprowadzą ks. Augustyn Gomez – misjonarz, magister antropologii filozoficznej, dyrektor Duszpasterstwa Młodzieży Regnum Christi w Krakowie oraz Magdalena Siemion – doktor filozofii, dziennikarka, miłośniczka teologii ciała Jana Pawła II, autorka książki „Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli”.

Udział w kursie jest darmowy, obowiązuje wcześniejsza rejestracja, której można dokonać na stronie internetowej organizatora TUTAJ.

mat. prasowe,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę