Nasze projekty

Katecheta jedzie samotnie rowerem do Gruzji

Radosław Malinowski, 32-letni katecheta i wychowawca młodzieży z Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, wyruszył 9 lipca na samotną wyprawę rowerową z Lublina do Gruzji. Chce zainspirować wychowanków oraz zebrać środki na sprzęt sportowy dla drużyny, w której jest trenerem.

Nauczyciel przejedzie przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Turcję do Gruzji, aby zdobyć dwa szczyty Kaukazu – Kazbek (5033 m n.p.m.) i rosyjski Elbrus (5642 m n.p.m.). Łącznie pokona 3500 km. Pierwszą część trasy przejedzie na rowerze, dalej samochodem, by szczyty Kaukazu zdobywać piechotą. Wszystko po to, by promować wśród podopiecznych Fundacji, w której służy, wychowanie oparte na wartościach, rozwijaniu pasji i zainteresowań.

Wielu chłopców pochodzi z trudnych rodzin. Radek pokazuje im, że warto pracować nad sobą i pokonywać słabości, żeby dojść do celu – mówi Marcin Czakon z Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. To kolejna podróż Radosława Malinowskiego. W zeszłym roku przemierzył 4 państwa, dotarł do Włoch. Tam wraz ze współtowarzyszem wchodził na Mont Blanc. Niestety jego kolega zginął podczas wspinaczki na szczyt. – Radosław, pomimo obaw, zdecydował jednak o kolejnej wyprawie, ponieważ widział, jaki jego doświadczenia wpływają na wychowanków, z którymi pracuje. Stał się dla nich autorytetem – mówi Marcin Czakon.

Radosław Malinowski jest nauczycielem religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lublinie oraz trenerem koszykówki i wychowawcą w świetlicy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Nie rozstaje się też z rowerem. W ubiegłym roku przejechał ponad 2000 kilometrów w drodze do francuskiego Chamonix, skąd podjął udaną próbę zdobycia Mont Blanc.

Reklama
Reklama

Tegorocznej wyprawie towarzyszy zbiórka pieniędzy dla drużyny sportowej, w której jest trenerem. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego i strojów dla chłopców, wynajem sali gimnastycznej w okresie zimowym oraz pokrycie kosztów transportu dzieci na zawody. Zbiórka odbywa się poprzez serwis społecznościowy Facebook >>

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od blisko 30 lat prowadzi w Lublinie dwa ośrodki, gdzie ich wychowankowie mogą rozwijać zainteresowania i pasje.
Podstawowym założeniem jest wsparcie podopiecznego, nie tylko w jego doraźnych problemach, ale przede wszystkim poprzez długofalowe oddziaływania programu wychowawczego. Z zajęć placówki codziennie korzysta ok. 30 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum.

Placówki proponują zajęcia rozwijające umiejętności, pomoc w odrabianiu lekcji oraz uczestnictwo we wspólnocie kierującej się wartościami ważnymi dla rozwoju wszechstronnego dziecka. Pracownicy Fundacji starają się dzielić z dziećmi i młodzieżą swoimi pasjami oraz talentami.

Reklama
Reklama

mg, mr/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite