Nasze projekty

Kard. Ryś: co się dzieje z ziarnem jedności każdemu danym przez Jezusa?

Kard. Grzegorz Ryś podkreślił, że jedność jest jak ziarno "posiane w sercu".

fot. Archidiecezja Łódzka

W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan kard. Grzegorz Ryś przewodniczył Eucharystii w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi. Witając wszystkich zebranych na liturgii metropolita łódzki zwrócił uwagę na to, że jedność jest dana jak ziarno. To ziarno jest posiane w sercu. Chcecie wiedzieć co się dzieje z jednością, która nam została dana? Nie szukajcie dzisiaj dokumentów jakie zostały podpisane pomiędzy Kościołami. Nie rozglądajcie się za tym, ile jest rozmaitych inicjatyw między Kościołami. Jakie są projekty. Co jeszcze zrobimy wspólnie. Nie patrzcie dzisiaj na to, popatrzcie w serce. Na początku tej modlitwy, to właśnie trzeba zrobić. Co się dzieje z ziarnem jedności każdemu danym przez Jezusa? Co się dzieje z ziarnem jedności w moim sercu? – pytał zebranych na modlitwie kardynał Ryś.

W czasie Eucharystii czytania ze Starego i Nowego Testamentu czytali przedstawiciele Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego i Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Po odczytaniu Ewangelii przez diakona homilię wygłosił ks. Artur Aleksiejuk z Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Ludzka pycha, która jest głoszeniem i żądaniem od innych tego, aby uwierzyli w kłamstwo, które człowiek sam tworzy o sobie i otaczającej go rzeczywistości, jest na porządku dziennym. Od tego wszystkiego chce wyzwolić nas Jezus Chrystus, jeśli tylko staniemy po Jego stronie, czyli po stronie prawdy. Aby to uczynić jest konieczne, abyśmy Mu zaufali i w Niego prawdziwie uwierzyli, a także nie wątpili w Jego miłość do nas i bezgraniczne miłosierdzie. Postępując w ten sposób nie pobłądzimy na naszej drodze do jego królestwa – zauważył kaznodzieja.

Reklama

Po homilii odbyło się Apostolskie Wyznanie Wiary, a następnie w modlitwie powszechnej prośby zanoszone były przez poszczególnych duchownych Kościołów Chrześcijańskich ziemi łódzkiej.

W tym roku Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan w regionie łódzkim odbywają się w dniach 14 – 30 stycznia pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego.” Łk. 10.27.

ZOBACZ TEŻ: Jedność jest super. Podziały są słabe

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę