Nasze projekty

Jest nowe sanktuarium pod Warszawą. To odpowiedź na rozwijający się kult maryjny

Kard. Kazimierz Nycz ustanowił kościół parafialny Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie - diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej-Pośredniczki Wszelkich Łask.

fot. parafia Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie

Dekret ustanawiający nowe sanktuarium wejdzie w życie w uroczystość odpustową w sobotę 7 października. Ponadto, tego dnia metropolita warszawski kard. Nycz będzie przewodniczył o godz. 18:00 uroczystej mszy świętej w nowym sanktuarium.

Ustanowienie sanktuarium Matki Bożej Różańcowej to odpowiedź na stale rozwijający się kult maryjny w parafialnym kościele w Piasecznie.

„Niech wierni przybywający do Sanktuarium doświadczają przemożnego wstawiennictwa Matki Bożej, doznają pociechy w strapieniach i umocnienia w radościach, a przez ufną modlitwę wypraszają potrzebne łaski dla siebie i całego Kościoła” – czytamy w dekrecie metropolity warszawskiego.

Reklama

„Duszpasterzom, mieszkańcom parafii, jak również wszystkim, którzy przybywać będą do tego Sanktuarium, by uczcić Matkę Bożą i powierzyć Jej swe troski z serca błogosławię” – czytamy.

Historia i kult maryjny

Historia kościoła Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie sięga 1990 roku, kiedy powstał zamiar stworzenia w tym miejscu nowego ośrodka duszpasterskiego. Natomiast parafię utworzono w czerwcu 1993 roku. Początkowo wierni gromadzili się na modlitwie w tymczasowej kaplicy, ale w pierwszą sobotę lipca 1998 roku rozpoczęli budowę kościoła, którą ukończono we wrześniu 2001 roku.

W parafii-nowym sanktuarium uroczyście odprawiane są nowenny pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej połączone z indywidualnym błogosławieństwem oraz codzienne nabożeństwa różańcowe.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Kim jest autor niezwykłej ikony bł. Rodziny Ulmów? „Napisałem ją z potrzeby serca”

archwwa.pl, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę