Nasze projekty

Kard. Nycz będzie przewodniczył pogrzebowi pana Marka

Pogrzeb zamordowanego w ubiegły czwartek na plebanii pana Marka odbędzie się w Wielkanocną Środę 24 kwietnia - podało biuro prasowe Archidiecezji Warszawskiej. Uroczystościom będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz oraz biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego tragicznie pana Marka, ojca jednego z księży Archidiecezji Warszawskiej, rozpoczną się w środę 24 kwietnia o godz. 12 w kościele pw. św. Feliksa z Kantalicjo w warszawskiej dzielnicy Marysin Wawerski na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Bezpośrednio po Mszy św. żałobnej odbędzie się odprowadzenie trumny z ciałem na pobliski cmentarz parafialny. 

Uroczystości będą przewodniczyli dwaj warszawscy biskupi: metropolita kard. Kazimierz Nycz oraz warszawsko-praski biskup Romuald Kamiński. 

Zmarły tragicznie pan Marek był wieloletnim uczestnikiem Drogi Neokatechumenalnej, gdzie pełnił funkcję katechisty. W Wigilię Paschalną miał wspólnie z żoną odnowić uroczyście przyrzeczenia chrzcielne i w ten sposób zakończyć formację na Drodze. 11 kwietnia po południu odbył poprzedzającą to ważne wydarzenie spowiedź generalną, chwilę później na plebanii został z nieznanych powodów zaatakowany przez 38-letniego napastnika i dotkliwie pobity. Wskutek obrażeń zmarł w szpitalu. [CZYTAJ WIĘCEJ>> Pascha Pana Marka]

Reklama

Pamiętajmy w modlitwie o nim, o jego najbliższej rodzinie, wspólnocie, w której się formował oraz o zabójcy pana Marka. 

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę