Nasze projekty

Kardynał Franciszek Macharski w szpitalu

Kardynał Franciszek Macharski w ciężkim stanie trafił do szpitala. Prosimy o modlitwę

Kard. Macharski odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia PolskiKardynał Franciszek Macharski dziś podczas spaceru przewrócił się i najprawdopodobniej złamał kręgosłup. Po południu został przewieziony do krakowskiego szpitala. Właśnie jest przygotowywany do operacji.

Jutro 13 czerwca o godzinie 7:00 Kardynał Stanisław Dziwisz odprawi Mszę świętą w katedrze wawelskiej modląc się o zdrowie dla kard. Franciszka.

Reklama

Kard. Franciszek Macharski w latach 1979-2005 był metropolitą krakowskim. Ks. Bronisław Fidelus, wikariusz generalny archidiecezji krakowskiej w rozmowie z KAI podkreślił, że sprawowanie urzędu przez kard. Macharskiego przypadło w wyjątkowym czasie, ale hierarcha dobrze poradził sobie z tym trudnym zadaniem. „To był okres bardzo trudny, okres transformacji. Przejście z komunizmu w nową polską rzeczywistość nie było łatwe. A na polu duszpasterskim niełatwe było sprawowanie funkcji po kard. Karolu Wojtyle – Janie Pawle II” – powiedział ks. Fidelus.

„To ważna postać dla Kościoła w Polsce i narodu polskiego. Przez 27 lat służył narodowi polskiemu w najtrudniejszych czasach” – mówił o Kardynale kapelan kard. Macharskiego ks. Andrzej Fryźlewicz, podczas wręczenia Kardynałowi Macharskiemu Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski.

Reklama

„Ostatnie kilka lat to też służba – cierpienia za Kościół i naród”.

 

Kard. Franciszek Macharski ma 87 lat. W latach 1979-2005 był metropolitą krakowskim. Od 2005 jest arcybiskupem seniorem archidiecezji krakowskiej. Po ustąpieniu z urzędu zamieszkał w klasztorze sióstr albertynek w Krakowie.

Reklama

 

 


 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite