Nasze projekty

Kapłani proszą o modlitwę!

Cel jeden - modlitwa za kapłanów, jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Każdy może wziąć udział w akcji "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę"! W zeszłym roku udało się rozprowadzić 50 tysięcy intencji, co w praktyce oznacza, że za tylu księży się modlono.

Parafie z całej Polski mogą zgłaszać się do akcji do 10 kwietnia. Nabór do modlitwy w intencji konkretnego księdza prowadzi portal kaplani.com.pl.

 

Akcja "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę" tradycyjnie odbędzie się w Wielki Czwartek (w tym roku 17 kwietnia). Jak opowiadają opiekunowie akcji, czyli ks. Andrzej Leszczyński, ks. Jacek Socha oraz ks. Jan Uchwat, "po Liturgii Wielkiego Czwartku będzie można wziąć specjalnie przygotowane "wizytówki", na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (jest ona ta sama dla wszystkich księży). Osoba, która wzięła intencję zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni". Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała.

Reklama
Reklama

 

– W tym roku modlimy się o ukazywanie sobą Jezusa i wielką gorliwość w walce o każdego człowieka – informuja organizatorzy akcji.

 

Reklama
Reklama

Zgłoszenia może dokonać ksiądz proboszcz, ksiądz wikariusz lub osoba świecka upoważniona przez księdza proboszcza. Jak zaznaczają opiekunowie akcji "w Polsce jest ich "tylko" 33 000, pozwoliliśmy sobie na wizytówkach umieścić imiona księży z takich krajów jak: Norwegia, Słowacja, Austria, USA, Hiszpania, Włochy, Wenezuela, Chile, Korea, Singapur, Filipiny, Tajwan, Japonia, oraz Chiny (Hong-Kong i Macau), Słowacja, Węgry, Irlandia, Wielka Brytania, Kanada, Nigeria. Cieszmy się że z bogactwa polskiej modlitwy mogą korzystać też inne kraje".

 

Więcej informacji na temat akcji "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę" na stronie kaplani.com.pl.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę