Nasze projekty

Jezus przeszedł pośród nas! Obrazki z Bożego Ciała, które musisz zobaczyć

Tegoroczne celebracje uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej były w wielu miejscach inne niż zazwyczaj. Wybraliśmy kilka ujęć, dokumentujących procesje, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

1. Jezus w Domu Chłopaków w Broniszewicach

Siostry dominikanki, prowadzące Dom dla niepełnosprawnych chłopaków przyzwyczaiły nas już do niezwykłego celebrowania różnych świąt w ich codzienności. Tak było też wczoraj, gdy procesje eucharystyczna odbyła się nie tylko na zewnątrz, ale też w poszczególnych pomieszczeniach Domu. Jezus w Eucharystii przyszedł też do łóżek chłopaków, którzy nie wstają.

Reklama
Reklama

2. Jezus w Domu Opieki księży Orionistów

W Centrum Księdza Orione działającym w Brańszczyku Jezus Eucharystyczny również został zaniesiony do tych, którzy nie mogliby sami do Niego przyjść.

Reklama
Reklama

3. Jezus między blokami Olsztyna-Zatorze

Księża z parafii św. Józefa w Olsztynie-Zatorze wyjechali z Jezusem Eucharystycznym na ulice osiedla specjalnym samochodem. Wcześniej w umieszczonym na stronie parafii filmie zapraszali, by ludzie z bloków, pod które podjedzie Monstrancja włączyli się we wspólną modlitwę. Udało się.

Reklama

Posted by Młodzi Józef #swjozef on Thursday, June 11, 2020

4. Jezus na warszawskiej Starówce

Z powodu pandemii została odwołana tzw. centralna procesja Bożego Ciała w Warszawie, ale to nie znaczy, że Jezus nie wyszedł tu na ulicę. Po Mszy św. sprawowanej przez warszawskich biskupów w katedrze św. Jana na Starym Mieście w krótkiej procesji Pan Jezus przeszedł ulicami Starówki aż do katedry polowej WP.

5. Jezus z dachu samochodu na ulicach Miętustwa

Niezwykłą oprawę miała też procesja ulicami parafii Miętustwo na Podhalu. Tu Jezus wieziony był na dachu samochodu, w asyście wozów strażackich i policjantów. „Był witany kwiatami, modlitewnym śpiewem i łzami wzruszenia, szczególnie przez osoby starsze, które już dawno nie mogły brać udziału w Uroczystościach Bożego Ciała.” – napisano przy niezwykłych zdjęciach z tego przejazdu, zamieszczonych na profilu Parafii na Facebooku.

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite