Nasze projekty

Jasnogórscy pielgrzymi zaśpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II

Na błoniach jasnogórskich w piątek 14 sierpnia o godz. 21:00 odbędzie się wyjątkowe widowisko muzyczne poświęcone Janowi Pawłowi II. Na scenie pod batutą Piotra Rubika wystąpią m.in.: Rafał Brzozowski, Anna Wyszkoni, Halina Mlynkova, Katarzyna Cerekwicka, Darek Malejonek oraz zwyciężczyni „Szansy na sukces” Aleksandra Nykiel.

– W piątek, 14 sierpnia, na jasnogórskich błoniach spotka się grono radośnie modlących się wiernych. Będzie to finał nieraz kilkunastodniowego wysiłku, jakim jest pielgrzymka na Jasną Górę. Dla zmęczonych pielgrzymów nagrodą będzie wyjątkowy koncert, podczas którego razem z artystami, wspaniałą orkiestrą i znakomitym dyrygentem, wspólnie zaśpiewają pieśni i piosenki – podkreślają organizatorzy koncertu.

Na scenie pod batutą Piotra Rubika wystąpi plejada polskich gwiazd. Uczestnicy wydarzenia usłyszą i zobaczą m.in.: Rafała Brzozowskiego, Annę Wyszkoni, zespół Pectus, Halinę Mlynkovą, Katarzynę Cerekwicką, Łukasza Zagrobelnego, Sargisa Davtyana, Darka Malejonka oraz zwyciężczynię „Szansy na sukces” Aleksandrę Nykiel i znanego z programu „The Voice of Poland” Filipa Lato.

Na jasnogórskich błoniach zabrzmią: „Barka”, „Abba Ojcze”, ale też piosenki, które powstały na kanwie polskich i zagranicznych przebojów np. „Pielgrzymkowe Despacito – Nie tak szybko”. Nie zabraknie przebojów z repertuaru Piotra Rubika, np.„Niech mówią że…”

Reklama
Reklama

W specjalnym słowie zapraszającym na koncert abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przypomniał, że „w dniu 13 czerwca 1999 r., podczas swojej wizyty w Radzyminie, św. Jan Paweł II mówił: „Wiecie, że urodziłem się w roku 1920, w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem.”

“Słowa te brzmią jeszcze mocniej w tym roku, gdy dane jest nam świętować stulecie obu tych wydarzeń. W maju, inaczej niż to wcześniej planowaliśmy, znacznie skromniej, dziękowaliśmy Bogu za dar życia i posługi naszego Wielkiego Rodaka. Za kilka dni, w dniu uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, będziemy także zanosić nasze dziękczynienie Bożej Opatrzności za wydarzenie, które przyjęło się nazywać „Cudem nad Wisłą”. – pisze abp Depo i dodaje: „Historycy i specjaliści w zakresie wojskowości widzą w nim sprawność i geniusz dowódców. Jesteśmy jednak przekonani i głęboko wierzymy, że zwycięstwo to było przede wszystkim szczególnym błogosławieństwem Bożym wyjednanym przez Maryję, w której Naród Polski ma „cudowną pomoc i obronę”.

„Naszym dziękczynieniem Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu oraz Matce Najświętszej za życie Papieża Polaka oraz cudowną obronę Polski od bolszewickiego potopu, będzie śpiewane uwielbienie na błoniach przed Szczytem „Jasnej Góry Zwycięstwa” – kontynuuje metropolita częstochowski.

Reklama
Reklama

Abp Depo zaznacza, że tytuł koncertu „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II” „przywodzi nam na pamięć niezapomniane przeżycia Światowych Dni Młodzieży w roku 1991, gdy świętowaliśmy z Następcą Świętego Piotra odzyskanie wolności po latach komunistycznego zniewolenia. Przypomina nam także o tym, że wszyscy na swój sposób pielgrzymujemy na Jasną Górę. Jedni przybywają w pielgrzymkach pieszych, rowerowych, autokarowych i w innych grupach zorganizowanych. Inni indywidualnie, a inni choćby tylko duchowo, łącząc się z Kaplicą Cudownego Obrazu w godzinie Apelu Jasnogórskiego poprzez media”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Wacław Depo – metropolita częstochowski.

Organizatorami koncertu są: TVP, Klasztor Jasnogórski, „Fundacja NIEDZIELA. Instytut Mediów”. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Reklama

Wstęp na koncert jest wolny. Koncert będzie transmitowany na antenie Pierwszego Programu Telewizji Polskiej.

KAI/kh

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite