Nasze projekty

II edycja ArtStrefy, czyli interdyscyplinarnych warsztatów dla dzieci i młodzieży

Z powodu pandemii rok 2020 nie należy do najłatwiejszych, lecz mimo przeszkód udało się zorganizować - choć w zmienionej formule - II edycję ArtStrefy, czyli interdyscyplinarnych warsztatów dla dzieci i młodzieży. I edycja ArtStrefy była wydarzeniem towarzyszącym "Strefa Chwały Festiwal", który zawsze odbywał się na placu Papieskim w Starym Sączu, ale w tym roku został przeniesiony do internetu. Z tego powodu część zajęć i warsztatów odbyła się w Otwocku m.in. warsztaty fotograficzne, muzyczne, montażu, postprodukcji i video-art.

Warsztaty fotograficzne poprowadził Piotr Babisz, który posiada wieloletnie doświadczenie w fotografowaniu, przede wszystkim portretów i eventów. Doskonalił swój warsztat w NIKON POLSKA oraz u takich specjalistów jak Katarzyna Widmańska, Gregor Laubsch, Jakub Kazimierczak. Dzięki fotografii czuje, że może patrzeć tam gdzie wzrok nie sięga, chwytać ulotne chwile i prawdziwe emocje i zamykać je w kadrze, gdzie pozostaną już na zawsze. Właśnie to próbował przekazać uczestnikom warsztatów, którzy z wielką pasją i zapałem przystąpili do zajęć, a ulotne chwile uchwycili za pomocą smartfonów. Warsztaty bowiem miały na celu nauczyć uczestników robienia artystycznych zdjęć również telefonem.

Warsztaty muzyczne z założenia przeznaczone dla najmłodszych dzieci, przyciągnęły również te nieco starsze. Wszystko to za sprawą bum bum rurek, cieszących się sporym zainteresowaniem oraz wspaniałej prowadzącej. Grażyna Winiarz – bo o niej tu mowa – pracuje jako pedagog szkolny w szkole średniej. Dodatkowo jest chórzystką, dyrygentem i opiekunem chóru Jednego Serca Jednego Ducha. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć muzycznych dla najmłodszych, co dało się również zauważyć podczas tegorocznych zajęć – pełnych radości, pasji i dobrej muzyki!

Reklama
Reklama

Warsztaty montażu, postprodukcji i video art poprowadził Grzegorz Juziak. To filmowiec, operator obrazu i montażysta. Od wielu lat zajmuje się zawodowo realizacją różnych form filmowych – dokumentów, reportaży, produkcji muzycznych oraz reklamowych, jak również tworzeniem treści do internetu oraz telewizji. Poza pracą w filmie od wielu lat pracuje jako realizator dźwiękowy w Radiu Jasna Góra. Zajęcia, które poprowadził cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież poznały tajniki pracy z kamerą, jak również pracy nad materiałem w profesjonalnych programach.

Część zajęć udało się zorganizować również w Starym Sączu – w miejscu, w którym pierwotnie miała się odbyć cała ArtStrefa. Były to warsztaty graffiti poprowadzone przez Mariusza Brodowskiego, znanego jako Mgr Mors. Jest to artysta malarz, twórca murali, działacz społeczny, animator, edukator. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z filią na kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja malarstwo. Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się wykonywania prac w różnych stylach w ramach techniki graffiti, a także malowali swoje prace pod okiem instruktora.

Reklama
Reklama

Ostatnie warsztaty w ramach tegorocznej ArtStrefy to zajęcia z tańca hip hop, które poprowadziła Julia Starzyk. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat, a z kulturą HIP HOP związana jest od 2015 roku. Jest wszechstronną tancerką, związaną z wieloma stylami tanecznymi. Szkoli się u najlepszych instruktorów z Polski jak i z zagranicy w stylach Street Dance. Zajęcia te odbyły się przez platformę ZOOM. Było to nowe doświadczenie, ale z pewnością spełniło swoją rolę. Uczestnicy mogli nauczyć się tańczyć, w zasadzie nie wychodząc z domu lub odpoczywając na wakacjach – w jakimkolwiek miejscu w Polsce czy zagranicą.

Czekamy już na kolejne edycje ArtStrefy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ze wszystkimi warsztatowiczami przy okazji Strefy Chwały Festiwal w Starym Sączu. Tegoroczna edycja również miała swoje plusy, jednak bardzo ważny jest również aspekt integracyjny. Realizacja wszystkich warsztatów w jednym miejscu i czasie to dodatkowy atut pod względem integracji wszystkich uczestników – niezależnie jaką dziedzinę artystyczną wybiorą.

mat. prasowe, kh/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite