Nasze projekty

Freedom in the city

Wolność jest możliwa - przekonują muzycy zespołu Reaktywacja. Na koncert i rozmowy o tym, co naprawdę wyzwala człowieka, zapraszają 29 listopada do krakowskiego klubu "U Louisa".

Chcemy łamać schematy, burzyć mury i ogłaszać Wolność, a wszystko to w samym centrum kulturalnej stolicy Europy – na Krakowskim Rynku”  piszą na stronie wydarzenia organizatorzy koncertu „Freedom in the city”. Zapewniają, że polityczny wydźwięk tego zaproszenia jest mylny.

Gwiazdą muzyczną koncertu będzie zespół Reaktywacja. – Reaktywacja to styl życia – tak piszą o sobie członkowie bandu. Zespół powstał jako rzeczywista reaktywacja grupy AmenBand, którą w latach 90 założył wybitny kontrabasista i kompozytor Andrzej Cudzich. Założona po jego śmierci Fundacja wskrzesiła do działania zespół AmenBand Reaktywacja. Jest to jednak zespół zupełnie inny niż na początku. Mimo iż założyciel był związany mocno z muzyką jazzową, dziś zespół gra raczej pop-rockowo, choć oczywiście w ich repertuarze nie brakuje utworów z dawnych lat. – To muzyka wiecznie młoda. Wymaga tego, by usłyszał ją świat i nowe pokolenia – mówi Mikołaj Budniak, lider formacji.

Inicjatywa koncertu zrodziła się we wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji „Sursum Corda”, jako owoc ewangelizacyjnego kursu Nowe Życie.  Wierzymy, że nawet w zabetonowanym i zasmożonym dużym mieście można odnaleźć prawdziwą wolność  mówi Maciej Stępień, jeden z organizatorów kursu. Koncert połączony będzie ze świadectwami osób należących do SNE. Zaproszeni są na niego zarówno ci, którzy już znaleźli w życiu wolność, jak i ci, którzy zmagają się z pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi wiary.

Reklama
Reklama

Koncert odbędzie się 29 listopada w krakowskim Klubie U Louisa (Rynek Główny 13).


 Dołącz do facebookowego wydarzenia koncertu!


freedominthecity plakat

Reklama
Reklama

os/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite