Nasze projekty

Etyka i religia w szkołach. Biskupi za obowiązkowym wyborem

Biskupi poparli pomysł wprowadzenia obowiązku uczęszczania na etykę lub lekcję religii w szkołach. Obecnie uczniowie mogą uczestniczyć w jednym z tych przedmiotów lub w ogóle zrezygnować z tych zajęć.

Religia i etyka w szkołach, obecny model katechezy i jej wyzwania oraz przygotowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych do sakramentów, to tematy, które poruszyła Komisja Wychowania Katolickiego KEP podczas zebrania w Wałbrzychu.

Biskupi popierają obowiązkowy wybór między religią i etyką

Członkowie komisji poparli inicjatywę wprowadzenia obowiązkowego wyboru pomiędzy etyką i lekcją religii w szkołach.

„Efektem podjętych rozmów na ten temat jest przypomnienie i uświadomienie, że płaszczyzna etyczna oraz formacja moralna odgrywa kluczowe zadanie w całym procesie wychowania dzieci i młodzieży. W tej materii potrzeba współpracy szkoły, rodziny i środowiska parafialnego” – czytamy w komunikacie.

Reklama

Jak wygląda to obecnie?

Obecnie w szkołach można wybrać religię, etykę lub w ogóle zrezygnować z udziału w tych zajęciach. W ostatnich tygodniach minister edukacji i nauki zapowiedział zmiany, czyli obowiązek uczęszczania na religię lub etykę i zlikwidowanie możliwości niewybrania żadnego z tych przedmiotów.

kh/BP KEP/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę