Nasze projekty

Dziś odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha [TRANSMISJA]

Długo wyczekiwany koncert Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się dziś, 20 września, w Rzeszowie. W tym roku wyjątkowo będzie w nim uczestniczyć ograniczona liczba osób. Dla tych, którzy chcą być obecni sercem i duchem na tym wyjątkowym wydarzeniu, przygotowano kilka transmisji koncertu.

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” gromadził w rzeszowskim Parku Sybiraków rokrocznie dziesiątki tysięcy ludzi. Od wielu lat koncert wpisuje się w kalendarz największych wydarzeń religijnych i muzycznych w Europie. Jego pomysłodawcą i przewodnikiem jest Jan Budziaszek, perkusista zespołu “Skaldowie”. 

Podczas koncertu usłyszymy kilkadziesiąt pieśni i piosenek religijnych. Jak zdradzają organizatorzy, w tym roku pojawi się na koncercie nowe opracowanie znanej kościelnej pieśni „Weź w swą opiekę” a także zupełnie nowy utwór zespołu Deus Meus. Nie zabraknie także pieśni znanych już z dotychczasowych edycji.

Wszystkie utwory wykona Orkiestra i Chór Jednego Serca Jednego Ducha – muzycy z całej Polski i nie tylko. Na scenie wystąpią także goście specjalni. W tym roku będą to m.in. Krzysztof Antkowiak, Golec uOrkiestra, zespół NewLifeM, Agnieszka Musiał, Katarzyna Bogusz, Lidia Pospieszalska, Beata Bednarz, Leopold Twardowski i wielu innych solistów. Kierownikiem muzycznym wydarzenia jest Marcin Pospieszalski.

Reklama
Reklama

W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, koncert w tradycyjnym terminie – w Boże Ciało – nie odbył się. Muzycy JSJD przygotowali specjalne nagranie koncertowe, które dziś ma już ponad 130 tys. wyświetleń. Wydarzenie przeniesiono natomiast na 20 września. W dzisiejszym koncercie będzie mogło wziąć udział tylko 5 tys. osób, dlatego organizatorzy zadbali o to, by transmisja miała jak najszerszy zasięg. Koncert będzie można oglądać na kanale YouTube, na Facebooku oraz w Telewizji Trwam. Transmisję zapewniają także Radio VIA i Radio Fara.

Transmisja koncertu rozpocznie się o godz. 18

Reklama
Reklama

os/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę