Nasze projekty

Dzień postu w intencji RCA

Polska Sekcja Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" proponuje ofiarowanie ścisłego postu w Środę Popielcową 5 marca, w intencji pokoju i ustania prześladowań w Afryce Środkowej i na całym świecie. Jutro (26 lutego) w Warszawie odbędzie się z tej okazji briefing z udziałem abp. Wiktora Skworca, delegata KEP ds. działalności w Polsce tego papieskiego dzieła.

Trudna sytuacja chrześcijan w ponad 70 krajach świata, spowodowana prześladowaniami i wojnami, jak również ostatnie medialne doniesienia o wydarzeniach w Republice Środkowej Afryki, skłaniają nas, za przykładem Ojca Świętego Franciszka, do podejmowania, każdego dnia, działań na rzecz pokoju i ustania prześladowań – informuje Papieskie Dzieło "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". Zachęca do podjęcia "Dnia postu i modlitwy w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej i ustania prześladowań chrześcijan na świecie".

Stowarzyszenie przypomina jednocześnie owoce ogłoszonego przez Ojca Świętego Dnia Modlitwy i Postu za Syrię 7 września 2013 r., który w przekonaniu chrześcijan syryjskich, nie dopuścił do konfliktu międzynarodowego.

– Ufamy, że wyraz miłości Kościoła w Polsce, przyniesie naszym cierpiącym braciom i siostrom, pociechę i męstwo, oraz będzie – za łaską Pana – krokiem do pokoju i ustania prześladowań – podkreślono.

Reklama

Polska Sekcja "Pomocy Kościołowi w Potrzebie" zaprasza na briefing nt. ogólnopolskiego Dnia postu i modlitwy w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej i ustanie prześladowań chrześcijan na świecie. W spotkaniu z dziennikarzami weźmie udział abp Wiktor Skworc. Spotkanie odbędzie się jutro, 26 lutego w gmachu Sekretariatu KEP w Warszawie (skwer kard. Wyszyńskiego 9) o godz.12.00.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją prezydium Episkopatu, piątek 28 lutego w całej Polsce będzie obchodzony jako Dzień Modlitwy i Postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie.


tk / KAI/ Warszawa

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę