Duchowa adopcja to modlitwa w intencji ocalenia zagrożonego życia. Możesz się jej podjąć już dziś

W czasie uroczystej mszy świętej warszawskim sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. "To modlitewne zobowiązanie w intencji ocalenia zagrożonego życia" - wyjaśniają paulini.

fot. Bonnie Kittle/Unsplash

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, przypada również czwarta rocznica ustanowienia diecezjalnego sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie. W czasie mszy świętej odpustowej o godz. 18:00 będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego.

„Wszystkich zainteresowanych podjęciem tego duchowego dzieła prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się w zakrystii” – informują na swojej stronie internetowej warszawscy paulini.

Ponadto, przed mszą świętą, o godz. 17:15 w sanktuarium odbędzie się modlitwa wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu.

Reklama
Reklama

Czym jest duchowa adopcja?

„Duchowa Adopcja jest ślubem, którego treścią jest modlitewne zobowiązanie podjęte przez konkretną osobę w intencji ocalenia zagrożonego życia dziecka w łonie matki oraz sprawiedliwego i prawego życia po urodzeniu dziecka, którego imię znane jest jedynie Bogu. Istotą Duchowej Adopcji jest codzienna modlitwa, trwająca przez dziewięć miesięcy i obejmująca specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców oraz jedną z tajemnic Różańca, a także dobrowolnie podjęte praktyki religijne, takie jak: Komunia Święta, post, aktywne wspieranie dzieł charytatywnych (pomoc samotnym matkom, rodzinom wielodzietnym, osobom starszym, chorym itd.). Bardzo cennym zobowiązaniem może być także pozyskiwanie nowych zwolenników Duchowej Adopcji oraz apostolstwo w obronie życia” – wyjaśniają paulini.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę