Nasze projekty

Duchowa Adopcja Maturzysty. Jak dołączyć do akcji modlitewnej?

Przed majowymi egzaminami, już po raz dziesiąty, zakon pijarów zaprasza do modlitewnej akcji Duchowa Adopcja Maturzysty. Jak do niej dołączyć? To bardzo proste!

fot. Green Chameleon/Unsplash

Wystarczy wejść na stronę maturzysci.pijarzy.pl, otworzyć zakładkę „Zapisz się” i zostawić swoje dane. Wtedy automatycznie pobierze się modlitwa, która jest potwierdzeniem udziału w akcji. Świadectwa maturzystów, którzy wzięli udział w Duchowej Adopcji Maturzysty, potwierdzają, jak ważne jest to duchowe wsparcie podczas egzaminów.

„Gdyby nie modlitwa Wasza jak i wielu moich znajomych, rodziny, nie wiem, jak poszłyby mi te matury, szczególnie ustne. Jestem osobą, która strasznie się stresuje, do mnie Duch Święty przyszedł głównie w postaci spokoju przed egzaminem, pomagając mi tym skorzystać z wiedzy, jaką zdobyłam przez te lata nauki” – napisała na stronie dla maturzystów Gosia.

Przez dziesięć lat w akcji uczestniczyło tysiące uczniów z całej Polski

Do tej pory udział w akcji wzięło ponad 18 tys. uczniów z całej Polski. Za tegorocznych maturzystów będą modlili się ojcowie, bracia, klerycy i przednowicjusze zakonu pijarów oraz ci wszyscy, którzy zechcą dołączyć do tej inicjatywy.

Reklama

W modlitewną sztafetę włączają się także uczniowie szkół pijarskich, ich rodziny, przyjaciele, parafianie, członkowie Bractwa Szkół Pobożnych i wielu innych. Akcja zostanie zainaugurowana 4 maja – w dniu rozpoczęcia matur – mszą świętą w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów w Krakowie.

Duchowa Adopcja Maturzysty to propozycja modlitwy za maturzystów zainicjowana w 2013 roku przez pijarów. Biorą w niej udział osoby przystępujące do egzaminów maturalnych i ci wszyscy, którzy pragną towarzyszyć im w tym szczególnym czasie swoją modlitwą.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę