Duchowa Adopcja Maturzystów. Otoczmy ich modlitwą!

Wraz ze zbliżającymi się maturami pojawiają się inicjatywy modlitewne, dzięki którym można duchowo wesprzeć uczniów. Jedną z akcji ogłosiła już radomska Diakonia Modlitewna, wkrótce ruszy także inicjatywa prowadzona przez pijarów.

Unsplash

Diakonia Modlitwy łączy maturzystów i modlących się za nich

Duchowa Adopcja Maturzysty to dzieło mające wesprzeć tegorocznych abiturientów. W akcję organizowaną przez oazowiczów diecezji radomskiej mogą włączyć się zarówno osoby potrzebujące modlitwy, jak i te, które chcą się modlić. Aby połączyć chętnych do modlitw z maturzystami, przygotowali specjalny formularz.

„Wypełnij formularz i zgłoś się do adopcji, a my wybierzemy Ci osobę, która będzie omadlać Cię przez cały okres trwania matur!” – zachęcają w opisie formularza. Wszyscy chętni mailowo otrzymają imię i nazwisko maturzysty, którego w czasie egzaminów trzeba będzie otoczyć modlitwą.

ADOPCJA MATURZYSTÓW ?‍? ?‍? Matura zbliża się wielkimi krokami. ? Czujesz, że sam nie dasz rady tego wszystkiego…

Reklama
Reklama
Posted by Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej on Tuesday, April 13, 2021

Kielecka Piesza Pielgrzymka: codzienna modlitwa Koronką

Podobną akcję modlitewną organizuje Kielecka Piesza Pielgrzymka. „Do matury pozostało coraz mniej czasu, dlatego warto poza nauką i powtarzaniem ostatnich drobiazgów powierzyć się Panu Bogu” – wyjaśniają inicjatorzy.

Pod facebookowym postem na ich fanpage’u mogą zgłaszać się do akcji zarówno maturzyści jak i modlący się. Jak to zrobić? „Jeśli jesteś tegorocznym MATURZYSTĄ – napisz komentarz o treści Proszę o modlitwę (w nawiasie podać datę ostatniego egzaminu). Jeśli chcesz modlić się za maturzystę – odpowiedz na jego/jej komentarz „Modlę się za Ciebie – czytamy w poście.

W ramach tej akcji „osoba zgłaszająca chęć Adopcji Maturzysty zobowiązana jest do modlitwy w Jego intencji do dnia ostatniego egzaminu podanego przez niego w komentarzu Koronką do Ducha Świętego”.

Reklama
Reklama

?DUCHOWA ADOPCJA MATURZYSTY?Do matury pozostało coraz mniej czasu, dlatego warto poza nauką i powtarzaniem ostatnich…

Posted by Kielecka Piesza Pielgrzymka on Monday, April 12, 2021

Pijarzy zapraszają do Adopcji już po raz 9.

Jak co roku, tak i tym razem akcję Duchowej Adopcji Maturzysty organizują pijarzy. Rozpocznie się ona 25 kwietnia, ale już teraz maturzyści mogą zgłaszać się do niej za pomocą formularza na stronie.

Od 2013 roku modlitwą objęli oni ponad 17 tys. maturzystów. W tym roku zgłosiło się ich już ponad 800.

Reklama

„Jak co roku w modlitwę będą się włączać ojcowie, bracia, klerycy i nowicjusze z Zakonu Pijarów oraz ci wszyscy, którzy zechcą dołączyć do akcji. Każdego roku grono modlących się tworzą także uczniowie szkół pijarskich, ich rodziny, przyjaciele, parafianie, członkowie Bractwa Szkół Pobożnych i wielu innych” – piszą na swoim fanpage’u pijarzy.

Na stronie można przeczytać także świadectwa maturzystów oraz pobrać w wygodnych plikach modlitwy, które przydadzą się przed egzaminami.

Rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! To 9. edycja akcji skierowana do przyszłych absolwentów szkół średnich, którzy w maju…

Posted by Polska Prowincja Zakonu Pijarów on Friday, April 9, 2021

Tegoroczne matury rozpoczną się w poniedziałek, 4 maja i potrwają do 20 maja. W pierwszych dniach odbędą się egzaminy z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.

os/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę