Nasze projekty

Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan

W piątą niedzielę Wielkiego Postu, 22 marca, ulicami Warszawy już po raz trzeci przejdzie Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan

W tym roku odbędzie się ona pod hasłem: „Nasi bracia cierpią dla Chrystusa”. Jej inicjatorem jest Instytut Ordo Caritatis.

 

Tematem tegorocznych rozważań będzie cierpienie prześladowanych chrześcijan w różnych częściach świata. Ostatni rok wypełniły przykłady nie tylko exodusu chrześcijan na Bliskim Wschodzie, ale także przykłady męczeńskich śmierci. W 2015 r. mija także 100 lat od ludobójstwa Ormian, uznawanego za pierwszy holokaust XX wieku, zbrodnię wciąż w dużej mierze przemilczaną.

Reklama

W niedzielę o godz. 14.00 odprawiona zostanie Eucharystia w kościele św. Klemensa Hofbauera przy ul. Karolkowej 49. Godzinę później rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zgromadzeni przejdą ulicami Warszawy do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

W tym roku, po raz pierwszy w warszawskiej Drodze Krzyżowej w intencji prześladowanych chrześcijan uczestniczyć będą goście z zagranicy. Na zaproszenie Marka Jurka – posła do Parlamentu Europejskiego, prezesa Prawicy RP do Polski przybędą ważni przedstawiciele opinii chrześcijańskiej we Francji: Bernard Antony i Guillaume de Thieulloy.


prawicarp, lk / Warszawa

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę