Nasze projekty

Dramatyczny apel warszawskiej Caritas w związku z koronawirusem

W prowadzonym przez Caritas warszawską hospicjum stacjonarnym oraz Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym odnotowano 21 przypadków zarażenia koronawirusem. Brakuje ludzi do pracy i środków ochrony osobistej dla pracowników. Caritas prosi wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc.

Koronawirusa wykryto zarówno u pracowników jak i pacjentów ośrodka prowadzonego przez Caritas przy ul. Krakowskie Przedmieście 62. To zarówno Hospicjum Stacjonarne jak i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W placówkach tych całodobową opiekę medyczną mają osoby ciężko i przewlekle chore oraz osoby terminalnie chore.

Na chwilę obecną potrzebne są zarówno środki ochrony osobistej jak i osoby chętne do pomocy i pracy. Pierwsze prośby o pomoc skierowane do wojewody nie przyniosły skutku: delegowane przez niego osoby nie przyszły do pracy z powodu zwolnienia lekarskiego. 

13 kwietnia Caritas poinformowała, że mimo apelu do kilkunastu osób i instytucji wysokiego szczebla, “na najtrudniejszy – bo świąteczny czas – placówka nasza nie otrzymała znikąd żadnej pomocy”.

Reklama
Reklama

“Wyłącznie własnymi siłami i ścieżkami, co było karkołomnym przedsięwzięciem, Zakład pozyskał i sfinansował zakup profesjonalnych, indywidualnych, środków ochrony osobistej pozwalających na skuteczną, barierową ochronę pracowników pracujących na zakażonym oddziale z pacjentem COVID+, taką jak w szpitalu jednoimiennym (skafandry, kombinezony, przyłbice, profesjonalne maski, rękawiczki, środki odkażające). Zapewniamy je wszystkim pracującym na tym Oddziale. Środki te są skuteczne. Co kilka dni personel ma pobierane posiewy. Wyniki są ujemne. Żadna z osób pracujących na zakażonym Oddziale nie uległa – jak do tej pory – zakażeniu” – informują pracownicy Caritas.

Dlatego zarząd Carutas warszawskiej ogłosił własną rekrutację personelu medycznego. Zatrudni pielęgniarki i opiekunów medycznych do pracy w systemie dwuzmianowym (2 razy 12 godzin) na 20–łóżkowym Oddziale ZOL powstałym po oddzieleniu pacjentów z COVID-19. Więcej informacji można uzyskać tutaj>> 

ad, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite