Nasze projekty

„Doświadczyłem Kościoła zjednoczonego w modlitwie. Dziękuję za to”

– Co kilka godzin różne osoby odmawiały w mojej intencji Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec, modlitwę pompejańską. To dla mnie powód do wdzięczności – napisał na fanpage'u swojej parafii jej proboszcz, ks. Marek Adamczyk. Tuż przed Triduum kapłan wraz z wikariuszami i diakonem posługującym w parafii dowiedzieli się o pozytywnych wynikach testu na COVID-19. Kilka dni po Wielkanocy ks. Marek trafił do szpitala.

fot. Łukasz Głowacki / Młodzi Radom

O ks. Marku pisaliśmy już w poruszającej historii o Mszy Wieczerzy Pańskiej, którą sprawował na plebanii w towarzystwie diakona – księża stali po dwóch stronach korytarza. W Wielkim Tygodniu okazało się, że zarówno proboszcz jak i wikarzy oraz diakon zarazili się koronawirusem. Z powodu koniecznej kwarantanny wszystkie liturgie kolejnych dni sprawował duszpasterz akademicki.

"Gorąco pragnąłem spożyć tę paschę z Wami". To będzie najdziwniejsza Msza Wieczerzy Pańskiej jakie przeżyłem w swoim…

Reklama

Posted by Marek Adamczyk on Thursday, April 9, 2020

Tydzień po świętach powtórne badania wykazały, że kapłani są już zdrowi. Na stronie parafii zamieścili podziękowania dla parafian:

Naszą kwarantannę rozpoczęliśmy w Wielki Poniedziałek i był to dla nas bardzo trudny czas. Wasza życzliwość, troska i modlitwa przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, otrzymywaliśmy więc niż było nam potrzebne. Dobre słowa, laurki dzieci dołączane do ciasta, to wszystko sprawiało, że wielokrotnie czuliśmy się wzruszeni. Bardzo, bardzo dziękujemy! Z różnych powodów taki scenariusz wydaje nam się tak bardzo nieprawdopodobny, że trudno nam nie widzieć Waszej modlitwy i Bożego miłosierdzia.

Reklama

Zaledwie dwa dni po tym wpisie ks. Marek niestety trafił do szpitala. Wyjaśnił, że pomimo negatywnych wyników jego samopoczucie było bardzo złe i wyraźnie zdradzało symptomy choroby. – Okazuje się, że testy mogą być zawodne. Za namową przyjaciół lekarzy wykonałem więc dodatkowe badania, które potwierdziły zmiany w płucach wskazujące na konieczność hospitalizacji – napisał ks. Adamczyk.

W tym czasie za chorego proboszcza modliły się setki ludzi. Prośbę o modlitwę zamieścili na swojej stronie m. in. członkowie Federacji Skautingu Europejskiego, którego krajowym duszpasterzem był ks. Adamczyk. Informację przekazywały sobie kolejne wspólnoty i parafie.

Sam ks. Marek starał się mimo trudnej sytuacji uspokajać i dodawać otuchy tym, którzy się o niego martwią. W wiadomości na parafialnej stronie napisał: „Mój stan jest dobry i stabilny, przeżywam chorobę, która jest udziałem setek osób w Polsce. Bardzo dziękuje za modlitwę, która w tej sytuacji jest największym darem”. W SMS-ie do dominikanina, Michała Paca, żartował, że wokół niego jest tyle dobrych ludzi, że prawdopodobnie szybciej umrze z przepracowania niż z powodu koronawirusa.

Reklama

Proboszcz wrócił na parafię po ponadtygodniowym pobycie w szpitalu. Nie ukrywał radości przekazując tę informację parafianom i przyjaciołom za pośrednictwem fanpage’a parafialnego. Zgodnie z zaleceniami lekarzy jeszcze kilka dni musi pozostać w domu, jednak badania na obecność koronawirusa obecnie dają wynik negatywny.

W ostatnim poście na parafialnym facebooku ks. Marek wyraził wdzięczność za pamięć o nim. – Pomimo trudności, które niesie choroba, był to dla mnie bardzo ważny i błogosławiony czas, doświadczyłem tyle troski, pomocy i życzliwości, że bardzo często byłem po prostu wzruszony i przejęty. Choć nasza świątynia, nie była w tych dniach – i chyba jeszcze nie będzie – wypełniona tak jak zwykle, to doświadczyłem mocnego Kościoła ludzi zjednoczonych w żarliwej modlitwie – napisał. W poście zostawił także zaproszenie na parafialne msze.

OGŁOSZENIE 30.04.2020Z wielką radością informuję, że właśnie wróciłem ze szpitala, lekarze określili mój aktualny stan…

Posted by Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu on Thursday, April 30, 2020

Stacja7, os

fot. Łukasz Głowacki, Młodzi Radom

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę