Nasze projekty

Kolejne pielgrzymki rowerowe w drodze na Jasną Górę. „To jest doświadczenie i wiary, i wspólnoty”

Ponad 270 osób wyruszyło dzisiaj w rowerowych pielgrzymkach na Jasną Górę. Najliczniejszą grupę stanowią pątnicy ze Starej Błotnicy. Na trasie są też pątnicy z Radomia, Stromca czy Radzanowa.

fot. vanfree/freepik.com

Wójt gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach poinformował, że do duchowej stolicy Polski udało się na rowerach 137 rowerzystów. Na trasie dołączyli do nas pielgrzymi z gminy Stromiec i Radzanów. W sumie to 203 osoby – powiedział Marcin Kozdrach. Do Częstochowy pątnicy dotrą w najbliższą sobotę.

Z kolei dzisiaj z Radomia wyruszyły dwie grupy: 12. Rowerowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej na Jasną Górę i 15. Radomska Pielgrzymka Rowerowa. W sumie 70 osób. Wszyscy wzięli udział we Mszy świętej w kościele Opatrzności Bożej w Radomiu.

CZYTAJ >>> Kapłan biegnie samotnie na Jasną Górę. „Jestem rzeczywiście sam na sam z Bogiem”

Reklama

Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Solarczyk. Mówił, że kiedy idziemy przez życie jako ludzie wiary, zawierzenia, jako ci, którzy chcą trwać w Bożej łasce, stajemy się źródłem błogosławieństwa dla innych. I tego wam życzę, abyście niosąc różne swoje intencje i prosząc o błogosławieństwo dla tych, których intencje będą wam przedstawiane poprzez tych, których spotkacie na swojej drodze, pamiętali, że jesteście sługami tej światłości, która nie tylko błyśnie na moment, ale potrafi zapalić to, co jest blaskiem Bożych darów i Bożego życia w tym, kto już może to zagubił – mówił bp Solarczyk.

„Pielgrzymowanie na rowerach jest fantastyczne”

Koordynatorem pielgrzymki jest Jerzy Skórkiewicz z Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Jedziemy w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki. Pierwszy nocleg mamy w Opocznie. Jutro uczestniczymy w Eucharystii w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego o 8.00. Dzień kończymy Apelem Jasnogórskim. Kolejny nocleg będzie w Przedborzu. W piątek wieczorem będziemy już w Częstochowie i będziemy uczestniczyli w apelu na Jasnej Górze z wieloma rowerzystami z całej Polski. Program pielgrzymki ogólnopolskiej rozpoczyna się w sobotę 8 lipca zawiązaniem wspólnoty w archikatedrze częstochowskiej. Mszy św. o 11.30 na Jasnej Górze będzie przewodniczył bp Solarczyk – poinformował Jerzy Skórkiewicz.

ZOBACZ TEŻ >>> Jadą rowerami na Jasną Górę. Pielgrzymi z Bydgoszczy mają do pokonania 345 km

Reklama

Krzysztof Linowski jest prezesem parafialnego oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Stefana w Radomiu. W rowerowej pielgrzymce uczestniczy po raz 8. To jest doświadczenie i wiary, i wspólnoty, ale jest to też wypoczynek. Nie każdy jeszcze odkrył pielgrzymowanie na rowerach, a jest ono fantastyczne – powiedział Krzysztof Linowski.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę