Nasze projekty

Bp Mastalski do księży: pokazujcie ludziom, że jesteśmy dobrzy

"Kapłańska refleksyjność to pochylenie się nad własnymi relacjami z innymi. Może były błędy, nieraz było trudno, ale mamy być tymi, którzy potrafią pewne rzeczy odbudować" - mówił biskup pomocniczy krakowski Janusz Mastalski.

fot. Archidiecezja Krakowska/Flickr

Kapłani diecezji radomskiej pielgrzymowali dzisiaj do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Modlili się przed wizerunkiem maryjnym z okazji dzisiejszego święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień dziękczynienia za sakrament kapłaństwa oraz modlitwy kapłanów za kapłanów. Mszy świętej przewodniczył biskup Marek Solarczyk a homilię wygłosił bp Janusz Mastalski z archidiecezji krakowskiej. W koncelebrze uczestniczył bp Piotr Turzyński.

Biskup Marek Solarczyk na wstępie liturgii powiedział, że „gromadzimy się dzisiaj, aby dziękować Bogu za dar kapłaństwa Chrystusowego, w którym możemy uczestniczyć”. Dziękuję za każdego z was, za waszą posługę. Stajemy w tym czasie, kiedy wspominamy rocznicę naszych święceń z pragnieniem, aby to, co Bóg nam zawierzył było święte. Prosimy o wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia – mówił biskup radomski.

Homilię wygłosił biskup pomocniczy krakowski Janusz Mastalski. Zachęcał, aby budować kapłańskie życie na mocnych fundamentach. Mówił, że wszystkie fatalne decyzje idą z nami do śmierci. Ale – jak mówił dalej – warto pamiętać, że trudne wybory są kluczem do życia wiecznego.

Reklama

Kapłańska refleksyjność to pochylenie się nad własnymi relacjami z innymi. Może były błędy, nieraz było trudno, ale mamy być tymi, którzy potrafią pewne rzeczy odbudować. Papież Franciszek mówił, że wiele kryzysów kapłańskich ma swoje źródło z niedostatecznym życiu modlitewnym – powiedział bp Mastalski.

Jakże ważne jest to, abyśmy pokazywali ludziom, że jesteśmy dobrzy, wewnętrznie piękni, i jesteśmy razem. Ciesząc się, że jestem tu z wami chcę życzyć, abyście w życiu mieli jak najwięcej chwil, w których ufność zwycięży zwątpienie, a miłość nienawiść a rozczarowanie – umiejętność znalezienia się w nowej sytuacji – zakończył bp Janusz Mastalski.

Na zakończenie Mszy świętej kapłani przeszli w procesji do repliki wileńskiej Ostrej Bramy, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Miłosierdzia.

Reklama

Biskup Marek Solarczyk w czasie Mszy świętej miał na sobie krzyż należący do sługi Bożego bpa Piotra Gołębiowskiego wraz z relikwiami Krzyża Świętego. Pektorał bp Gołębiowski otrzymał z okazji 50-lecia swoich święceń kapłańskich.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę