Nasze projekty

Dla misjonarza każdy pojazd jest na wagę złota

Dla misjonarza każdy pojazd jest na wagę złota, bo dzięki niemu może docierać z Ewangelią na krańce świata - mówił ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor Dyrektor MIVA Polska, podczas konferencji prasowej w siedzibie Episkopatu Polski.

Konferencja była poświęcona zbliżającemu się Tygodniowi św. Krzysztofa oraz bezpieczeństwu na drodze, a uczestniczyli w niej biskup Jerzy Mazur SVD, ks. Jerzy Kraśnicki, ks. dr Marian Midura oraz misjonarze: ks. Paweł Chudzik i s. Immakulata Faustynowicz CSSMA, a także eksperci ds. ruchu drogowego: Jacek Zalewski oraz Insp. Zdzisław Sudoł. Goście mówili o 19. Ogólnopolskim Tygodniu św. Krzysztofa, który odbędzie się w dniach 22-29 lipca 2018 r. pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Towarzyszyć mu będzie Akcja św. Krzysztofa, w której MIVA Polska po raz kolejny zaprasza kierowców, by za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy.

Akcja św. Krzysztofa przypomina kierowcom o podziękowaniu za dotychczasową szczęśliwą jazdę. Zachęcamy też, by w ramach dziękczynienia przekazali datki na pojazdy dla misjonarzy. Są one na wagę złota, bo pomagają dotrzeć z Ewangelią na krańce świat” – mówił Ks. Jerzy Kraśnicki.

W ubiegłym roku w ramach akcji udało się zebrać prawie 2 mln 800 tys. złotych, co sprawiło, że Miva Polska zrealizowała 96 projektów w prawie 30 krajach na świecie. Zostało kupionych 48 samochodów terenowych i osobowych, 2 busy, ambulans, traktor, 39 motocykli i motorowerów, 470 rowerów dla katechistów, 2 silniki do łodzi i 2 łodzie motorowe, motolotnię oraz 30 wózków dla niepełnosprawnych. Pojazdy umożliwiają prowadzenie działalności misyjnej na rozległych terenach.
– Mamy szkoły, ośrodki zdrowia, urządzamy akcje charytatywne, pielgrzymki, kolonie dla dzieci. Środki lokomocji są dla nas ogromnym skarbem, bo bez nich nie bylibyśmy w stanie pomóc wielu ludziom. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy – mówiła s. Immakulata Faustynowicz CSSMA z Kamerunu.

Reklama
Reklama

Na konferencji omawiano również kwestie dotyczące bezpieczeństwa na drodze. MIVA Polska stworzyło „Dekalog Kierowcy”, w którym zachęca do rozważnej jazdy oraz kierowania się miłością bliźniego w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego.

mg/Stacja

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite