Nasze projekty

Film o polskich misjonarzach posługujących w Brazylii. Jest już dostępny w internecie!

Odwiedzają bezdomnych, organizują żywność dla głodnych, wspomagają wdowy i sieroty. Dziś po raz pierwszy możemy zobaczyć ich posługę od kuchni. Film pt. „Zachód Słońca” można obejrzeć za darmo w internecie.

fot. alesandoval/cathopic.com

„Zachód Słońca” to niezwykły 53-minutowy dokument Pawła Jeża o pracy mariańskich misjonarzy. Film pokazuje Brazylię od znacznie mniej popularnej strony niż to zazwyczaj czyni się w mediach.

Posługują w najróżniejszych rejonach Brazylii. Od Rio de Janeiro, przez północne okolice ubogiego regionu Crateus, po ulokowane na południu tereny Sao Paolo i Kurytyby. Wszędzie tam zajmują się najbardziej ubogimi i potrzebującymi. Odwiedzają bezdomnych, organizują żywność dla głodnych, wspomagają wdowy i sieroty. W najnowszym dokumencie nagranym dla Telewizji Polskiej pt. „Zachód Słońca” po raz pierwszy pokazano ich pracę od kuchni. Kapłańską posługę zza kulis.

ZOBACZ: „Historia jednej zbrodni”. Niebawem na ekrany kin wejdzie film o rodzinie Ulmów

Reklama

Dokument „Zachód Słońca” to cały kalejdoskop codziennych przygód, z jakimi zmagają się misjonarze. To opowieść o kradzieży kapłańskiego telefonu komórkowego. O uprowadzeniu panny młodej. O organizowanych na groźnej faweli Mszach Świętych. O posłudze i ewangelicznej działalności, gdy w tle słychać wystrzały z karabinu. Gdy wkoło przestępcze gangi i porachunki mafijne. To jednak także opowieść o nadziei. I nawróconych gangsterach, którzy każdego dnia biorą udział w celebrowanych przez Księży Marianów Mszach Świętych. O duszpasterstwach dzieci. O konkurujących z Kościołem sektach wykorzystujących ubogich, naiwnych i poszukujących lepszego życia mieszkańców.

CZYTAJ TEŻ: Cztery kule za Jezusa. Błogosławieni misjonarze z Pariacoto

Dziś posługujący w Brazylii mariańscy misjonarze obsługują często nawet do 40 kaplic dojazdowych. Odległych od siebie o dobre 100-200 km. Wraz z kamerą odwiedzimy w dokumencie nadmorską parafię w Mongagua. Nawiedzimy położoną w górach parafię w Adenopolis. Będąc w stanie Parana zajrzymy na dwie parafie nieopodal rezerwatu Indian: Manoel Ribas i Turbo. Odwiedzimy także zbudowane przez Księży Marianów Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kurytybie – ważne miejsce modlitwy i formacji duchowej świeckich apostołów Miłosierdzia Bożego.

Reklama

Film „Zachód Słońca” jest ogólnodostępny – można go obejrzeć na platformie VOD, link >>>TUTAJ>>>.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę