Nasze projekty

Księża misjonarze odnieśli się do tekstu o ks. Pawłowskim CM: sprawa została zamknięta

"W 2015 roku Przełożony Generalny poinformował, że Kongregacja postanowiła nie podejmować żadnych działań przeciwko ks. Pawłowskiemu. Sprawa została zamknięta" - informuje w oświadczeniu Zgromadzenie Księży Misjonarzy.

fot. Luis Ángel Espinosa, LC/Cathopic

„Zło w Kościele: bezpieczny powrót” – pod takim tytułem ukazał się 18 lutego na portalu frontstory.pl artykuł Mariusza Sepioły i Konrada Szczygieła opisujący wykroczenia, jakich dopuścili się w Danii dwaj księża z Polski: ks. Michał Gutkowski, jezuita, i ks. Radosław Pawłowski ze zgromadzenia misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

W oświadczeniu podpisanym przez rzecznika Adama Leszczyńskiego Zgromadzenie Księży Misjonarzy poinformowało, że „przełożony Generalny w Rzymie został poinformowany o zaistniałej sytuacji i przekazał ją Kongregacji Nauki Wiary”.

„W 2015 roku Przełożony Generalny poinformował, że Kongregacja postanowiła nie podejmować żadnych działań przeciwko ks. Pawłowskiemu. Sprawa została zamknięta. Jednocześnie Kongregacja nakazała czuwać nad nim i natychmiast informować, jeśli działoby się coś niepokojącego” – czytamy.

Reklama

„Z tego, co wiem, ks. Radosławowi Pawłowskiemu sąd duński nie zakazał kontaktów z dziećmi. Zakaz ten wyszedł od duńskiej policji” – poinformował Adam Leszczyński, rzecznik zgromadzenia. „Obecnie ks. Radosław Pawłowski nie pracuje z nieletnimi. Co więcej, nie było zastrzeżeń co do jego pracy duszpasterskiej i zachowania w parafii w Pabianicach” – dodał.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę