Nasze projekty

„CrossPost – plan treningowy dla duszy”. Wyzwanie na Wielki Post

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej przygotowało specjalne materiały na Wielki Post. „CrossPost - plan treningowy dla duszy” ma zachęcić do 40-dniowego wyzwania, które ma na celu konkretną pracę na sobą i poznanie Boga z wykorzystaniem: modlitwy, postu i jałmużny.

Obecnie wiele przestrzeni naszego życia przeniosło się do świata wirtualnego. Już w adwencie podjęliśmy starania, aby młodzi ludzie mieli możliwość pracy nad sobą poza komputerem. Dlatego właśnie we współpracy z młodzieżą przygotowujemy materiały, które pomagają w zorganizowaniu swojego czasu poza komputerem oraz zadbanie na żywo o relację z Bogiem i innymi ludźmi także w Wielkim Poście – tłumaczy ks. Sebastian Kowalczyk, krakowski duszpasterz młodzieży.

Osoby, które zapiszą się do wydarzenia na stronie www.crosspost.pl lub poprzez Facebook, będą miały dostęp do filmów pomagających w przeżyciu Wielkiego Postu oraz możliwość uczestnictwa w spotkaniach on-line z duszpasterzami młodzieży, którzy wygłoszą rekolekcje – ks. Sebastianem Kowalczykiem i ks. Marcinem Filarem.

Reklama
Reklama

Indywidualną pracę każdego z uczestników będzie wspomagał planer w wersji elektronicznej lub książkowej, który można zamówić na stronie Wydawnictwa św. Stanisława BM, partnera wydarzenia.

Przygotowując się do Wielkiego Postu, postanowiłam, że podejmę wyzwanie, jak to zrobiłam przed Bożym Narodzeniem i skorzystam z CrossPostu! Sam pomysł bardzo mi się spodobał, zwłaszcza, że razem, we wspólnocie i z dobrym materiałem można o wiele głębiej przeżyć post. Bardzo się cieszę, że powstała taka inicjatywa – mówi 21-letnia Gabrysia.

ZOBACZ TEŻ: Zdrapka Wielkopostna. Każdego dnia podejmij nowe wyzwanie

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite