Nasze projekty

Covid-19 w zgromadzeniu obliczanek. Podopieczni sióstr są bezpieczni

U osiemnastu sióstr obliczanek z Częstochowy wykryto zakażenie koronawirusem, jedna z nich trafiła do szpitala. Dom zakonny objęto kwarantanną, ale - jak zapewniają przełożone - ryzyko zakażenia nie dotyczy Specjalnego Ośrodka Wychowawczego "Dom dla Chłopców" prowadzonego przez to zgromadzenie w Częstochowie.

fot. Pixabay

„W całym okresie obejmowanym wywiadem epidemicznym wychowankowie Ośrodka przebywają na wakacjach, a pracownicy na urlopach. Stąd, zgodnie z informacją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie, procedury nadzoru sanitarno-epidemicznego nie dotyczą społeczności Ośrodka – informują siostry obliczanki.

„Z ufnością powierzamy naszą sytuację miłosiernemu Bogu oraz polecamy modlitwie nasze Siostry i wszystkich doświadczających choroby, cierpienia i samotności” – czytamy na stronie internetowej tego bezhabitowego zgromadzenia zakonnego założonego przez bł. o. Honorata Koźmińskiego.

Najprawdopodobniej źródłem zakażenia była siostra obliczanka spoza Częstochowy, która 12 lipca przebywała w sanktuarium oo. paulinów w Leśniowie, a następnie miała kontakt ze współsiostrami ze zgromadzenia w Częstochowie.

Reklama
Reklama

Tydzień wcześniej Sanepid potwierdził pozytywne wyniki testów na Covid-19 u dziewięciu sióstr obliczanek z Lublina w wieku od 30 do 60 lat. Siedem zakonnic hospitalizowano na oddziale zakaźnym, a dom zakonny w całości objęto kwarantanną. Obecnie stan chorych sióstr poprawia się, w ocenie lekarzy jest już stabilny.

Ze względu na możliwość kontaktu z siostrami testy na koronawirusa wykonano także grupie dzieci z Przedszkola Parafialnego im. Bł. Honorata Koźmińskiego w Lublinie. Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemicznej w Lublinie poinformował, że  wszystkie dotychczas wykonane testy w tej grupie osób są ujemne.

awo/Stacja7.pl

Reklama
Reklama

 

 

 

Reklama

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę