Chcesz lepiej poznać historię powstania? Wybierz się na spacer po Kampinosie

Chcesz lepiej poznać historie bohaterów Warszawy? Wybierz się na spacer śladami powstańców i żołnierzy grupy AK Kampinos, który w sobotę 1 sierpnia organizuje Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Warszawie.

Uczestnicy spaceru spotkają się o godz. 8:10 na pętli przy Metrze Młociny i stamtąd autobusem 210 wyruszą do miejsca, z którego rozpocznie się spacer śladami ważnych wydarzeń sierpnia i września 1944 roku. Cała trasa liczy około 17-19 km, dlatego – jak podkreślają organizatorzy – przydadzą się wygodne, rozchodzone buty oraz prowiant na cały dzień. Powrót do Warszawy jest planowany na godz. 16:00, tak aby chętni zdążyli dojechać do centrum na Godzinę W. 

Zapewne słyszeliście o losach powstańców na Ochocie, Starym Mieście czy Czerniakowie. Ale czy o tych, którzy walczyli w tym samym czasie na obszarze Puszczy Kampinoskiej? Przez dwa miesiące próbowali związać oddziały niemieckie i dać odetchnąć stolicy. Kilka razy próbowali wedrzeć się do miasta i wesprzeć powstańców. Oddziały partyzanckie odegrały ważną rolę w historii Warszawy tamtego gorącego lata ’44.

Do udziału w spacerze zaproszeni są wszyscy studenci i postakademicy związany z kościołem św. Anny w Warszawie, jak również każdy kto chciałby dołączyć do duszpasterstwa. Warto zabrać ze sobą znajomych i przyjaciół, a wydarzenie jest również – jak podkreślają organizatorzy dobrą okazją do poznania nowych osób.

Reklama
Reklama

Wszystkie informacje dotyczące spaceru znajdują się również wydarzeniu na >Facebooku.

 

Reklama
Reklama

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę