Nasze projekty

Bp Ryś na warsztatach „Pełnia Życia Pełnia Radości”

Wspólnota Mężczyzn św. Józefa z Krakowa zaprasza na trwające wakacyjne środowe warsztaty pod hasłem „Pełnia Życia Pełnia Radości” (PŻPR). Już jutro specjalnym gościem cyklu będzie biskup krakowski Grzegorz Ryś

Warsztaty PŻPR są kolejnym cyklem spotkań organizowanych przez krakowską męską wspólnotę wiary podczas sezonu urlopowego. Tematy ubiegłorocznych warsztatów obejmowały wierność, czystość, relacje z żoną czy poszukiwanie prawdziwego celu życia.

„W tym roku wzięliśmy na tapetę książkę Charlesa Whiteheada ‘Ku pełniejszemu Życiu w Duchu Świętym’, która ma nas osadzić w relacji, poznaniu i doświadczeniu Ducha św. Myślę, ze jako mężczyźni katoliccy potrzebujemy Ducha św. w każdym aspekcie naszego życia” – powiedział KAI Andrzej Lewek, lider wspólnoty.

Organizatorzy proszą o znalezienie sobie osoby do pary, z którą można zbudować szczerą relację zaufania i współodpowiedzialności. Zachęcają do kontynuowania pracy indywidualnej i spotkań w parach także podczas wyjazdów urlopowych, z wykorzystaniem dostępnych środków łączności: internetu czy telefonu.

Reklama

Materiał cyklu jest rozpisany na 8 wakacyjnych tygodni, by pomóc pracować systematycznie w czasie codziennego czasu modlitwy. W trakcie spotkań uczestnicy pracować będą w małych, 2-3-osobowych grupach. „W najbliższą środę będziemy mieć jeden specjalny warsztat, bez nowego tematu. Spotkamy się z biskupem Grzegorzem Rysiem, który wygłosi do nas słowo pasterskie w temacie pełni życia i radości” – powiedział Lewek.

Warsztaty rozpoczynają się w każdą środę Mszą św. o godz. 18:30 w parafii św. Józefa w Rynku Podgórskim w Krakowie. Następnie odbywa właściwa treść spotkania, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Szczegółowe informacje, łącznie z formularzem zapisu i konspektami, a także transmisja spotkań dostępna są na stronie internetowej www.mezczyzni.net. Organizatorzy proszą o zgłaszanie uczestnictwa, gdyż materiały będą udostępniane tylko zgłoszonym uczestnikom.

Reklama

luk / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite