Nasze projekty

Bp Regmunt odwołany z funkcji pełnionych w Konferencji Episkopatu Polski

Emerytowany biskup zielongórsko-gorzowski Stefan Regmunt został odwołany z pełnienia obowiązków w Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Nadzorczej Caritas Polska Konferencji Episkopatu Polski.

fot. Episkopat News/flickr.com

We wtorek, 21 listopada, biskupi podczas Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski.

Biskupi między innymi odwołali emerytowanego biskupa zielongórsko-gorzowskiego Stefana Regmunta z członkostwa w Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Nadzorczej Caritas Polska.

Bp Stefan Regmunt w latach 2007-2015 był biskupem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W czerwcu 2021 roku Stolica Apostolska ukarała bp. Regmunta za zaniedbania w sprawach wykorzystywania seksualnego małoletnich przez dwóch kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Duchowny otrzymał m.in. zakaz uczestniczenia w celebracjach lub publicznych spotkaniach na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz w gremiach KEP.

Reklama

PRZECZYTAJ: Bp Regmunt ukarany za zaniedbania przez Stolicę Apostolską

W poniedziałek Tomasz Krzyżak na łamach „Rzeczpospolitej” poinformował, że bp Regmunt nadal pozostaje członkiem dwóch komisji Konferencji Episkopatu Polski. Przedstawiciele KEP w odpowiedzi na pytania dziennikarza podkreślili, że „zabrakło należytej uważności i dopilnowania formalnego odwołania bp. Regmunta” . Jednocześnie zapowiedzieli, że emerytowany biskup ma zostać odwołany na posiedzeniu KEP, które trwa na Jasnej Górze.

episkopat.pl, rp.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę