Nasze projekty

Bp Pindel zachęca do oddawania osocza. „To adwentowy czyn miłości”

Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel zwrócił się z apelem o oddawanie osocza do diecezjan, którzy wrócili do zdrowia po przebytym zakażeniu koronawirusem. „Przez taki adwentowy czyn miłości można najpiękniej wyrazić wdzięczność Bogu za odzyskane zdrowie i wspomóc leczenie, a może nawet uratować życie naszych chorych sióstr i braci” – napisał ordynariusz.

W liście, opublikowanym na stronie diecezji, bp Roman Pindel zachęcił „ozdrowieńców” do oddawania osocza, powołując się na prośbę lekarzy. Wasze osocze zawiera przeciwciała pomocne w leczeniu chorych na COVID-19 z ciężkimi objawami – wezwał biskup.

Przypomniał, że wcześniej „należy ustalić, czy spełnia się wszystkie konieczne warunki” W celu oddania osocza osoby w wieku od 18 do 60 lat (wielokrotni dawcy krwi do 65 lat), które zostały wyleczone z COVID-19 lub przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 proszone są o zgłaszanie się w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Bielsku-Białej – napisał.

Przez taki adwentowy czyn miłości można najpiękniej wyrazić wdzięczność Bogu za odzyskane zdrowie i wspomóc leczenie, a może nawet uratować życie naszych chorych sióstr i braci – zaapelował bp Roman Pindel.

Reklama
Reklama

W osoczu ozdrowieńców, czyli płynnej części krwi osób, które wyzdrowiały z COVID-19 znajduje się wiele przeciwciał, zwalczających koronawirusa. Podanie osocza osobie, której organizm nie wytworzył jeszcze przeciwciał lub wytworzył ich zbyt mało może pomóc szybciej wrócić jej do zdrowia. Jak wykazały badania, podanie osocza ozdrowieńców, bogatego w przeciwciała znacznie obniżyło śmiertelność chorych. Jednorazowo od dawcy pobierane jest 650 ml osocza. Zabieg trwa ok. 30-40 min. Przerwy pomiędzy pobraniami osocza nie powinny być krótsze niż 2 tyg.

ZOBACZ TAKŻE: Paulini „ozdrowieńcy” oddają osocze. “To naturalny odruch serca”

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę